ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавній Рим

Розвиток Римської республіки у II ст. до н. е. Реформи братів Гракхів

 

Здобувши блискучі перемоги над сусідами і знищивши всіх ворогів, Рим у кінці II ст. до н. е. несподівано опинився у стані важкої внутрішньої кризи, причинами якої стали переможні війни та швидкий розвиток економіки. Успішні війни дали сотні тисяч дешевих рабів, і тому основним типом господарства стали рабовласницькі ферми середніх розмірів, які постачали на ринок значну кількість дешевих продуктів. Дрібні селянські господарства не витримували конкуренції і розорялися.

Це спричинило зниження дієздатності армії, оскільки легіонери набиралися з селян, і пролетаризацію плебсу. Ці люди зосереджувалися в Римі (у середині І ст. до н. е. їх нараховувалося до 300 тис.). Вони мали всі права римських громадян, але не займалися ніякою працею, жили за рахунок подачок і готові були продати свій голос будь-кому. Такий стан призвів до необхідності аграрних реформ, які повинні були обмежити земельні володіння знаті. Реформи були проведені народними трибунами братами Тиберієм та Гаєм Гракхами у 133-123 рр. до н. е., римське військо з цивільного ополчення перетворилося на професійну армію, майже не пов’язану з виробничими класами римського суспільства. Армія перетворилася на самостійну силу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.