Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

Велике переселення народів. Утворення варварських держав. Франкська імперія

Імперія Карла Великого


У 751 р. Пипін Короткий розширив територію та вплив Франкського королівства. Після його смерті королем став Карл І Великий (768-814 pp .). 33 роки він воював проти саксів і переміг їх. Успішно воював Карл в Італії, зі значною поштивістю ставився до Папи римського. Перш ніж підійти до руки останнього, Карл поцілував усі сходи Собору Святого Петра. Ним була завойована Баварія, розгромлені авари на території сучасної Австрії. У результаті цих завоювань під владою франків опинилася майже вся Західна Європа. Королівський сан уже не задовольняв Карла. Восени 800 р. він вирушив до Риму і тут у Соборі Святого Петра, Папа римський увінчав його імператорською короною.

Нащадки Карла Великого весь час воювали між собою. У 843 р. у м. Вердені було укладено угоду про розподіл імперії на три частини. Одна з них стала ядром майбутньої Німеччини, інша — Франції. До третьої частини ввійшли землі Італії та Бургундії. Вважається, що з цього часу й починається власне історія Європи.

ЗВЕРНИ УВАГУ

У VII ст. слов'яни заселяють Балканський півострів. Частина слов'ян розселяється в межах до територій, зайнятих саксами й алеманами. У цілому епоха переселення народів визначила подальшу релігійну й політичну системи взаємин у Європі.


Причинами розпаду імперії Карла була строкатість племінного складу держави. Племена, що входили до неї, були об’єднані лише силою зброї і не лише не мали спільних інтересів, а нерідко ворогували між собою; відсутність суттєвих економічних зв’язків між різними частинами імперії; економічно вони були незалежними і не потребували одна одної; міжусобна боротьба між нащадками Карла Великого; незацікавленість великих феодалів в існуванні єдиної держави, яка б обмежувала їх владу. Вони прагнули автономії або незалежності.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити