Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

Велике переселення народів. Утворення варварських держав. Франкська імперія

Англосаксонські королівства в Британії


Початок підкорення германцями Британії припадає на 449 p ., коли сюди прийшли племена саксів, тюрінгів та інші. Верховний король бритів найняв германських воїнів, але не зміг їм заплатити. У вигляді «компенсації» вони почали завойовувати Британію. Тут утворилося

7 королівств. У ході 150-річної боротьби більшість кельто-римського населення була знищена. Частина населення втекла в одну з областей Галлії, яка після цього стала називатися Малою Британією — Бретанню (нині — частина Франції).

У 829 р. король одного з варварських королівств Екберт об’єднав три королівства в одне. Так утворилася Англія. Ті місцеві кельти, що залишилися, стали напіввільними людьми. Англосаксонська знать, яка називалася «ерли», отримала земельні наділи. Відбувається процес закріпачення селян.

Англосаксам довелося витримати тривалу боротьбу з данськими вікінгами, яка відбувалася з перемінним успіхом. У1066 р. нормандці завдали поразки англосаксам, а Вільгельма проголосили королем. Англія вступила в нову епоху.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити