Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

Християнізація Європи. Середньовічне місто. Право і суд у середньовічній Європі

Право і суд у середньовічній Європі


Право раннього Середньовіччя розпочалося так званими варварськими правдами. Варварськими правдами називали ранньофеодальні юридичні кодифікації германських народів. Найвідомішими серед них були Салічна Рипуарська і Бургундські правди, складені у V - VI ст. До варварських прав належать також англосаксонські судебники, германські та кельтські юридичні збірники (ірландський, аллеманський, баварський) та інші. У них закріплені норми звичаєвого права. Юридичні норми стосувалися, головним чином, життя і побуту звичайного франкського села.

Раннє Середньовіччя зберегло досить складні форми переходу нерухомості, під якою розумілася земля — єдиний вид власності, який «не може загинути у вогні».

Привертає увагу велика кількість майнових злочинів, згаданих у «Салічній правді». У ній не було покарання за крадіжку взагалі «птахів», а окремо призначалися штрафи за крадіжку півня, курки, голуба, журавля, яструба. Якщо говорилося про крадіжку свиней, то лише з різницею їх віку. Варварські правди кровну помсту обмежували, але не забороняли.

Судова влада належала колегії, яка складалася з 7 осіб, обраних народом. З посиленням королівської влади голова судових засідань змінився графом, якому допомагали призначені владою засідателі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити