ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

ІСТОРІЯ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

Християнізація Європи. Середньовічне місто. Право і суд у середньовічній Європі

Право і суд у середньовічній Європі

 

Право раннього Середньовіччя розпочалося так званими варварськими правдами. Варварськими правдами називали ранньофеодальні юридичні кодифікації германських народів. Найвідомішими серед них були Салічна Рипуарська і Бургундські правди, складені у V-VI ст. До варварських прав належать також англосаксонські судебники, германські та кельтські юридичні збірники (ірландський, аллеманський, баварський) та інші. У них закріплені норми звичаєвого права. Юридичні норми стосувалися, головним чином, життя і побуту звичайного франкського села.

Раннє Середньовіччя зберегло досить складні форми переходу нерухомості, під якою розумілася земля — єдиний вид власності, який «не може загинути у вогні».

Привертає увагу велика кількість майнових злочинів, згаданих у «Салічній правді». У ній не було покарання за крадіжку взагалі «птахів», а окремо призначалися штрафи за крадіжку півня, курки, голуба, журавля, яструба. Якщо говорилося про крадіжку свиней, то лише з різницею їх віку. Варварські правди кровну помсту обмежували, але не забороняли.

Судова влада належала колегії, яка складалася з 7 осіб, обраних народом. З посиленням королівської влади голова судових засідань змінився графом, якому допомагали призначені владою засідателі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.