Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавній Вавилон. Культура та релігія народів Передньої Азії

Давня Палестина


На Захід від Дворіччя, неподалік від Східного узбережжя Середземного моря і на північний захід від Аравійського півострова між горою Синай та річкою Йордан знаходилася Давня Палестина. У XIII ст. до н. е. тут осіли 12 єврейських племен, які об’єднались у союз Ізраїль. Першим ізраїльським царем став Саул (1030-1009 рр. до н. е.). Один з його наступників Давид (1001-969 рр. до н. е.) з племені іудеїв значно розширив межі держави, оволодів Єрусалимом та зробив його столицею своєї держави. Розквіт держави зберігався і при його сині Соломоні (969-931 рр. до н. е.), який прославився як великий мудрець усіх часів. У 950 р. до н. е. завершується будівництво храму в Єрусалимі. Проте після смерті Соломона держава розпадається на Ізраїль (на півночі) та Іудею (на півдні).

Ще одна країна давньої та високорозвиненої цивілізації — Персія (Іран). Одним з провідних релігійно-філософських учень Стародавньої Персії з VI ст. до н. е. став зороастризм. Основні його положення викладено у священному збірнику книг — Авесті, що являє собою зведення законів та приписів, заклинань, молитов. Одним з її авторів вважають засновника «вогнепоклонницької» релігійної культури — давньоперсидського релігійного діяча Заратустру (Зороастра). Згідно з його вченням, єдиним всемогутнім і всюдисущим богом добра, носієм світла, життя та правди є Ахура-Мазда. Ахура-Мазда бореться з духом зла, який уособлює морок і смерть. Людина вільно обирає між добром і злом.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити