Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

Другий період (кінець XVIII—XIX ст.)

Війна Пруссії з Францією та утворення Німецької імперії


Згідно з рішенням Віденського конгресу Німеччина була розділена на 37 самостійних монархій та 4 вільних міста (Гамбург, Бремен, Любек та Франкфурт-на-Майні). Ці держави входили у штучне об’єднання — Німецький союз, де провідну роль відігравали Пруссія та Австрія.

У 50-ті роки XIX ст. актуальним стало питання про об’єднання Німеччини. Виокремилися два шляхи об’єднання: «малонімецький» на чолі з Пруссією, і «великонімецький» — навколо Австрії. Під впливом поразки Австрії в італо-австро-французькій війні 1859 р. у Пруссії почали зростати антиавстрійські настрої. У вересні 1859 р. сформувався Національний союз, який об’єднав усі північно-німецькі держави з метою остаточного об’єднання Німеччини під егідою Пруссії. Об’єднавчий процес посилився з приходом до влади в уряді Пруссії (1862 р.) Отто Бісмарка (1815-1898 pp .). Об’єднання почалося війною з Данією за контроль над землями Шлезвіг та Гольштейн (1864 p .). Прусські війська зайняли Гольштейн, який до цього був спірною територією, а згодом вщент розгромили австрійців. Габсбурги назавжди були позбавлені домінування в Європі. Згідно з мирним договором Австрія назавжди виходила з Німецького союзу і відмовлялася від будь-яких претензій на німецькі землі. Ганновер, Нассау, Гессен-Касель, Франкфурт відійшли до Пруссії.

Північний союз був замінений Єдиним Німецьким союзом. У грудні 1870 р. баварський король запропонував відновити Німецьку імперію. Рейхстаг звернувся до Вільгельма з проханням прийняти імператорську корону. 18 січня 1871 р. усі німецькі князі зібралися у дзеркальній галереї Версаля і тут Вільгельма проголосили імператором. Бісмарк став імперським канцлером.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити