Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Росія — СРСР (1917-1939 рр.)


Лютнева революція 1917 року в Росії


Першим днем революції стало 23 лютого (8 березня) 1917 року. Перемога революції поставила як першочергове питання про владу.

27 лютого цар розпустив Державну думу, але в той же день її депутати створили Тимчасовий комітет для відновлення порядку. У результаті переговорів між Петроградською Радою і Тимчасовим комітетом 2 березня 1917 року було сформовано Тимчасовий уряд на чолі з князем Г. Львовим. У той же день Микола II зрікся престолу — династія Романових, яка правила Росією понад 300 років, була скинута.

ЗАПАМ'ЯТАЙ

Відносна стабілізація провідних країн світу змінилася у 1929-1933 рр. грандіозною світовою економічною кризою, найбільшою за всю історію. Головними її причинами стали надмонополізація виробництва, відсутність будь-якого його регулювання, диспропорція між зростанням обсягів виробництва і рівнем доходів значної частини населення.

ЗАПАМ'ЯТАЙ

Лютнева революція перемогла, але політична боротьба на цьому не закінчилася.

У країні утворилося двовладдя — своєрідне переплетення двох політичних сил — Тимчасового уряду і Рад робітничих і солдатських депутатів.

ЗВЕРНИ УВАГУ

Представник меншовиків Ю. Мартов запропонував мирним шляхом врегулювати питання про владу і створити однорідний соціалістичний уряд але більшовики, які вже контролювали столицю, відмовилися. Тим самим удруге був втрачений шанс демократичного розвитку Росії. Меншовики та праві есери залишили з'їзд Рад. Більшовики оголосили звернення «Робітникам, солдатам і селянам», де вказувалося, що вся влада на місцях переходить до Рад робітничих, солдатських і селянських депутатів.

ЗАПАМ'ЯТАЙ

Лютнева революція 1917 р. в Росії поклала початок розколу російського суспільства на два табори: монархістів і республіканців, прибічників старого і нового. Особливістю громадянської війни в Росії було її тісне переплетення з іноземною інтервенцією.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити