ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Росія — СРСР (1917-1939 рр.)

Громадянська війна та іноземна інтервенція в Росії (1917-1920)

 

Періодизація громадянської війни.

I період — (листопад 1917 р. — травень 1918 p.). Це період локальних зіткнень між більшовиками та їх супротивниками, збройна боротьба за встановлення Радянської влади, початок іноземної інтервенції.

II період (травень 1918 р. — березень 1919 р.) — розгортання громадянської війни, посилення інтервенції.

III період (березень 1919 р. — березень 1920 р.) — період найсильнішого протистояння, вирішальних битв громадянської війни.

IV період (квітень 1920 р. — листопад 1920 р.) — радянсько-польська війна і боротьба на Півдні України проти білогвардійської армії генерала Врангеля. Завершення в основному громадянської війни.

V період (листопад 1920 р. — жовтень 1922 р.) — ліквідація останніх вогнищ громадянської війни.

Збройна боротьба між більшовиками та їх супротивниками почалася зразу ж після Жовтневої революції в Петрограді. До загострення громадянської війни призвели події навколо Установчих зборів. Більшовики, намагаючись припинити участь Росії у світовій війні, починають переговори з Четверним союзом про мир у Бресті. З березня 1918 р. Брестський мирний договір було підписано. Відповідно до нього Німеччина анексувала Польщу, Латвію, Литву та Естонію, взяла під контроль Україну. Раднарком погодився на виплату Німеччині величезної контрибуції (6 млрд золотих марок). Згідно з договором армія Росії демобілізовувалась, військово-морський флот роззброювався, війська виводилися з України і Фінляндії. Туреччина отримувала Батумі, Каре, Ардаган. Крім того, Радянська Росія погоджувалась підписати нерівноправний торговий договір з Німеччиною.

У результаті громадянської війни російське суспільство виявилося розколотим, 2 млн людей, переважно з інтелігенції, опинилося в еміграції, близько 10 млн загинуло. Економічні збитки становили 50 млрд золотих рублів. Білий і червоний терор призвели до культивування насильства.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.