ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Установлення фашизму, нацизму та інших тоталітарних режимів у ряді країн Європи

Італія

Фашизм виник як реакція на кризу капіталістичного суспільства.

Після закінчення Першої світової війни політична система Італії опинилася у стані кризи. Буржуазно-ліберальна держава була не в змозі справитися із серйозними труднощами перших післявоєнних років. З 1918 р. по 1920 р. змінилося 5 урядів. У березні 1919 р. колишній соціаліст Беніто Муссоліні почав формування «бойових груп» (італійською «фаші ді комбаттіменто», від слова фашіо — пучок, зв’язка, об’єднання походить назва «фашизм»). Б. Муссоліні народився в сім’ї коваля, був відрахований зі школи за бійку і диплом про середню освіту одержав екстерном. Він вивчав іноземні мови, мав ефективну ораторську техніку.

Фашистські формування мали напіввійськову організацію, були озброєні, мали особливий одяг (чорні сорочки). Вони виступали проти лівих сил, але висловлювались за встановлення робітничого контролю на виробництві, аграрну реформу, конфіскацію військових прибутків, розпалювали націоналістичні настрої, висували гасло «великої Італії».

До осені 1922 р. фашисти заволоділи багатьма великими муніципалітетами і декількома провінціями в Італії. 27-28 жовтня 1922 р. фашисти організували «похід на Рим». їх підтримали великі промисловці.

31 жовтня 1922 р. король доручив Муссоліні сформувати уряд, де головні посади обіймали фашисти.

Основою фашистської ідеології був примат інтересів нації над інтересами окремих соціальних груп і окремих людей. Ґрунтуючись на принципах корпоративізму, держава повинна була поєднувати різноманітні суспільні інтереси. Програма фашистів була достатньо конкретною. Вона містила скасування сенату, поліції, привілеїв і титулів, загальне виборче право, гарантії громадянських свобод, прогресивний податок на капітал, установлення для всіх 8-годинного робочого дня, загальну освіту. «Усе в державі і нічого поза державою» — ці слова Муссоліні стали квінтесенцією італійського фашизму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.