Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Центральної та Східної Європи у 1918—1930-ті рр.


До кінця Першої світової війни вся територія Польщі була окупована німецькими військами.

«Польське питання» розглядалося на Паризькій мирній конференції. Поляки представили проект польських кордонів у межах 1772 р. Проте опонентами поляків виступили українці, литовці, німці, чехословаки. Не бажала сильної Польщі і Велика Британія. Гострим було питання про західний кордон Польщі з Німеччиною. Нарешті Ліга Націй передала південну частину Верхньої Сілезії Польщі, а решту 2/3 території — Німеччині. Сілезький район Цешина з переважаючим польським населенням відійшов до Чехо-Словаччини. Конференція висловилася за те, щоб східними кордонами Польщі стали етнічні польські кордони по річці Буг.

Радянсько-польський кордон було встановлено за Ризьким договором 18 березня 1921 р. Польщі відійшла Східна Галичина. Пілсудський отримав звання маршала.

ЗАПАМ'ЯТАЙ

Питання про приналежність Східної Галичини на Паризькій конференції вирішене не було. Лінія східного кордону Польщі була визначена лише у 1920 р. на конференції у м. Спа і названа на честь міністра закордонних справ Великої Британії Дж. Керзона лінією Керзона.

ЗВЕРНИ УВАГУ

Слабким місцем Чехо-Словаччини залишалося національне питання (більше третини населення країни становили національні меншини). Особливо гостро це питання стояло в Судетській області, де значну частину населення становили німці (3 млн осіб).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити