ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Центральної та Східної Європи у 1918—1930-ті рр.

Чехо-Словаччина

 

За Версальською системою договорів до Чехо-Словаччини ввійшли Чехія, Словаччина, Австрійська Сілезія, Богемія, Закарпаття з 500 тис. українців. Загалом населення республіки становило близько

15 млн осіб, а територія — понад 140 тис. км2. У 1920 р. була прийнята Конституція країни, яка була однією з найдемократичніших у Європі.

У 20-ті роки Чехо-Словаччина швидко нарощувала свою економічну потужність. Особливих успіхів досягла чеська індустрія (у передвоєнні роки Чехо-Словаччина ввійшла у десятку індустріально розвинених країн світу). Розвитку сільського господарства сприяла аграрна реформа, яка завершилася у 1929 р. і створила на селі потужний прошарок місцевих селянських господарств.

У зовнішній політиці Чехо-Словаччина орієнтувалася на Францію, з якою у 1934 р. уклала договір про взаємодопомогу. У 1935 р. такий самий договір було укладено з СРСР.

Після приходу до влади в Німеччині нацистів та приєднання до неї Австрії Гітлер вирішив загарбати й територію Чехо-Словаччини, скориставшись судетським питанням. Доля Чехо-Словаччини була вирішена мюнхенською змовою 29-30 вересня 1938 p., за якою Судетська область передавалася Німеччині, і Чехо-Словаччина втратила третину своєї території. У березні 1939 р. Чехо-Словаччина була окупована німецькими військами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.