Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Центральної та Східної Європи у 1918—1930-ті рр.

Угорщина


30-31 жовтня 1918 р. у Будапешті спалахнуло повстання, яке призвело до повалення королівської влади і проголошення 16 листопада 1919 р. Угорщини республікою. Допомогу Радянській Угорщині надала Радянська Росія.

Проти Угорщини почали військові дії румунські та чехо-словацькі війська, консолідувалась угорська контрреволюція, яка згуртувалась навколо колишнього адмірала австро-угорського флоту М. Хорті. Угорська Радянська республіка проіснувала 133 дні. Після придушення революції в Угорщині до влади прийшов адмірал Хорті, якого було обрано регентом-правителем Угорського королівства. Він отримав право скликати і розпускати парламент, був головнокомандувачем армії. Ліві партії, за винятком однієї, були заборонені. Фактично в країні було встановлено режим його особистої диктатури. Вибори стали простою формальністю, оскільки за умов диктатури правляча партія Національної єдності неодмінно перемагала.

У промисловості були досягнуті суттєві успіхи, але слабким місцем угорської економіки залишалося сільське господарство.

У зовнішній політиці уряд Хорті орієнтувався спочатку на Італію, а потім — на Німеччину. У січні 1939 р. країна приєдналася до Антикомінтернівського пакту, до якого вже входили Німеччина та Японія. У березні 1939 р. війська Угорщини окупували Карпатську Україну.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити