ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Азії та Африки в 1920-1930 pp.

Китай

 

Активізувався національно-визвольний рух у Китаї, Японія намагалася анексувати китайський півострів Шаньдун.

У 1921 р. у Китаї було створено комуністичну партію, яка згодом почала відігравати значну роль у політичному житті. У 1924 р. з’їзд Гоміндану в Гуаньчжоу оголосив про прийняття Комуністичної партії Китаю (КПК) до свого складу і про необхідність поширення своєї влади на весь Китай. Генерал Чан Кайші у квітні 1927 р. розриває союз з комуністами. У 1928 р. його війська захоплюють Пекін. Вперше за багато років Китай знову об’єднався. Розпочалася багаторічна боротьба між комуністами та Чан Кайші. Комуністи у 1931 р. контролювали 1/6 території Китаю, провели тут аграрну реформу. Було обрано перший революційний уряд на чолі з Мао Цзедуном (1893-1976 pp.).

Незважаючи на японську агресію, Чан Кайші вважав необхідним подолати спочатку внутрішнього ворога — КПК. У грудні 1939 р. Чан Кайші почав третю громадянську війну.

ЗАПАМ'ЯТАЙ

У вересні 1940 р. Німеччина, Італія і Японія уклали союзницький «Троїстий пакт», спрямований проти США та Великої Британії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.