ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Азії та Африки в 1920-1930 pp.

Іран

 

У Першій світовій війні Іран офіційно не брав участі, але в листопаді

1914 р. на його територію вторглися турки. У 1921 р. англійці вивели свої війська з Ірану, і тоді частини перських козаків на чолі з підполковником Реза-ханом здійснили державний переворот. На чолі держави став останній представник Каджарської династії Ахмад-шах. Реза-хан став спочатку військовим міністром, з 1923 р. — прем’єр-міністром, а у 1925 p., здійснивши переворот, проголосив себе шахом під іменем Реза-шах Пехлеві (1925-1941 pp.).

У країні почалися кардинальні реформи. У 1925-1928 рр. було прийнято три кодекси законів: комерційний, кримінальний та цивільний. Усі вони посилювали державну владу, обмежували юридичну могутність ісламського духовенства. Було проведено скасування титулів та звань, запроваджено прізвища, вводилася реформа освіти (загальна обов’язкова початкова освіта, світські школи, засновано Тегеранський університет), жінкам дозволили навчатися у вузах та обіймати посади на державній службі. Будучи завзятим націоналістом, Реза-шах щиро симпатизував Гітлеру та захоплювався політичною системою, створеною націоналістами у Німеччині.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.