Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Азії та Африки в 1920-1930 pp.

Іран


У Першій світовій війні Іран офіційно не брав участі, але в листопаді

1914 р. на його територію вторглися турки. У 1921 р. англійці вивели свої війська з Ірану, і тоді частини перських козаків на чолі з підполковником Реза-ханом здійснили державний переворот. На чолі держави став останній представник Каджарської династії Ахмад-шах. Реза-хан став спочатку військовим міністром, з 1923 р. — прем’єр-міністром, а у 1925 p ., здійснивши переворот, проголосив себе шахом під іменем Реза-шах Пехлеві (1925-1941 pp .).

У країні почалися кардинальні реформи. У 1925-1928 рр. було прийнято три кодекси законів: комерційний, кримінальний та цивільний. Усі вони посилювали державну владу, обмежували юридичну могутність ісламського духовенства. Було проведено скасування титулів та звань, запроваджено прізвища, вводилася реформа освіти (загальна обов’язкова початкова освіта, світські школи, засновано Тегеранський університет), жінкам дозволили навчатися у вузах та обіймати посади на державній службі. Будучи завзятим націоналістом, Реза-шах щиро симпатизував Гітлеру та захоплювався політичною системою, створеною націоналістами у Німеччині.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити