Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Азії та Африки в 1920-1930 pp.

Туреччина


Туреччина брала участь у Першій світовій війні на боці Четверного союзу. У результаті поразки арабські провінції — Ірак, Сирія, Палестина, Трансіорданія, Єгипет та країни Аравії відділялися від Туреччини і ставали підмандатними територіями країн Антанти. Це обумовило піднесення націоналізму. На чолі націоналістів став генерал Мустафа Кемаль, який очолив уряд.

1 листопада 1922 р. Великі національні збори Туреччини оголосили про скасування султанату. Останній султан Мехмед VI (1918-1922 рр.) втік на англійському кораблі на Мальту. У жовтні 1923 р. Туреччину було проголошено республікою. Президентом було обрано М. Кемаля, якого при запровадженні прізвищ назвали Ататюрком (батьком тюрків). Ататюрк провів ряд реформ: надавалися виборчі права жінкам, іслам відокремлювався від школи і держави, населенню дозволялося носити європейський одяг, а жінкам з’являтися без паранджі, запроваджувався європейський календар та літочислення, арабська абетка змінювалася європейською, багатоженство заборонялося і запроваджувався цивільний шлюб, мусульманське законодавство змінялося цивільними кодексами за європейським зразком.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити