ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Азії та Африки в 1920-1930 pp.

Туреччина

 

Туреччина брала участь у Першій світовій війні на боці Четверного союзу. У результаті поразки арабські провінції — Ірак, Сирія, Палестина, Трансіорданія, Єгипет та країни Аравії відділялися від Туреччини і ставали підмандатними територіями країн Антанти. Це обумовило піднесення націоналізму. На чолі націоналістів став генерал Мустафа Кемаль, який очолив уряд.

1 листопада 1922 р. Великі національні збори Туреччини оголосили про скасування султанату. Останній султан Мехмед VI (1918-1922 рр.) втік на англійському кораблі на Мальту. У жовтні 1923 р. Туреччину було проголошено республікою. Президентом було обрано М. Кемаля, якого при запровадженні прізвищ назвали Ататюрком (батьком тюрків). Ататюрк провів ряд реформ: надавалися виборчі права жінкам, іслам відокремлювався від школи і держави, населенню дозволялося носити європейський одяг, а жінкам з’являтися без паранджі, запроваджувався європейський календар та літочислення, арабська абетка змінювалася європейською, багатоженство заборонялося і запроваджувався цивільний шлюб, мусульманське законодавство змінялося цивільними кодексами за європейським зразком.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.