Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Країни Азії та Африки в 1920-1930 pp.

Палестинська проблема


Наприкінці XIX ст. Палестина була відсталою аграрною областю в складі Османської імперії, де переважало арабське населення. Проте ситуація почала змінюватись з 1897 p ., коли в Базелі пройшов перший з’їзд сіоністів, що утворив Всесвітню сіоністську організацію. Вона поставила за мету збір розсіяних по усьому світу євреїв та переселення їх на батьківщину предків. Для підтримки колоністів утворили Єврейський національний банк (1899 p .), Єврейський національний фонд (1901 p.), Англо-палестинський банк (1902 p .). До 1914 р. в Палестину переселилося близько 85 тис. євреїв. Центром їхньої общини став заснований у 1909 р. Тель-Авів.

ЗВЕРНИ УВАГУ

Під керівництвом Ататюрка почалося швидке перетворення слабкої, економічно відсталої і аморфної Туреччини на сильну національну державу.

У 1917 р. у ході Першої світової війни було створено Єврейський легіон, який допомагав Британії у звільненні Палестини від Туреччини.

У 1920 р. Ліга Націй передала мандат на управління Палестиною Великій Британії. Була введена вільна купівля-продаж землі. Почалася великомасштабна скупка земель приїжджими євреями. До початку 1930-х рр. єврейським поселенцям належало вже 1/3 усіх земель і 4/5 палестинської промисловості. Тоді ж посилилися заклики до створення єврейської держави. Ця ідея спричинила різко негативну реакцію у палестинських арабів, які відмовилися навіть обговорювати можливість такого розвитку подій. Справа неодноразово доходила до збройних зіткнень.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити