Розробки уроків - Біологія 7 клас - Задорожний К. М. 2017

Різноманітність тварин
УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ

Цілі уроку:

•  освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми;

•  розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки;

•  виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Обладнання і матеріали: таблиці, фотографії або слайди презентації із зображенням риб, амфібій, рептилій, птахів, ссавців.

Базові поняття і терміни уроку: хребетні, риби, амфібії, рептилії, птахи, ссавці.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Питання для бесіди

•  Які групи можна виділити серед амфібій?

•  Які особливості притаманні однопрохідним?

•  Які особливості притаманні рептиліям?

•  Яке значення в природі мають птахи?

•  Яке значення ссавці мають для людини?

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Завдання для перевірки знань з теми

Варіант 1

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Представником амфібій є:

а) хохуля;    б) квакша;    в) скат.

2. Має стрибальні кінцівку і голу шкіру, яка багата на залози:

а) веретільниця; б) кенгуру;  в) жаба.

3. Пристосований до плаваючого образу життя:

а) дельфін;    б) кріт;    в) кажан.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Усі ящірки мають чотири кінцівки


5

Пуголовки жаб живляться рослинною їжею


6

Акула є хрящовою рибою


7. Дайте визначення. Рептилії — це____________­___________________ .

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають кісткові риби?

Варіант 2

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Представником ссавців є:

а) хохуля;    б) квакша;    в) скат.

2. Має стрибальні кінцівку і шкіру, яка вкрита шерстю:

а) веретільниця; б) кенгуру;  в) жаба.

3. Пристосований до літаючого образу життя:

а) дельфін;    б) кріт;    в) кажан.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Деякі ящірки не мають кінцівок


5

Дорослі жаби живляться рослинною їжею


6

Карась є хрящовою рибою


7. Дайте визначення. Птахи — це ____________­________________­_________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають амфібії?

Варіант 3

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Представником риб є:

а) хохуля;    б) квакша;    в) скат.

2. Не має кінцівок і має шкіру, яка вкрита лускою:

а) веретільниця; б) кенгуру;  в) жаба.

3. Пристосований до риючого образу життя:

а) дельфін;    б) кріт;    в) кажан.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Усі змії не мають кінцівок


5

Ластівки живляться рослинною їжею


6

Осетер є кістковою рибою


7. Дайте визначення. Ссавці — це____________­________________­_________________.

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають птахи?

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити