РОЗРОБКИ УРОКІВ ХІМІЇ ЗА ІНТЕГРАЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ
11 КЛАС
УРОК 23
Тема. Органічні сполуки і здоров’я людини
Мета: закріпити знання про органічні сполуки, які мають вплив на здоров’я людини, їх позитивне й негативне значення, шляхи уникнення шкідливого впливу на здоров’я людини.
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер.
Тип уроку: З(РДН).
Форми роботи: робота в групах, прийоми «Асоціативний кущ», «Хімічний диктант», «Гронування».
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Оголошення теми й мети уроку
III. Актуалізація опорних знань
Прийом «Гронування»
IV. Розв’язування вправ
1. Прийом «Хімічний диктант»
Нормальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів у їжі має бути ___:___:___. Харчова й біологічна цінність білків визначається збалансованістю ____________, що входять до їх складу. Потреба в білках для дорослої людини становить у середньому ____ г на день. У середньому добова потреба в жирах становить ____ г, з яких ___ % мають забезпечуватися рослинними жирами. Уживання надлишкової кількості жирів може призвести до порушення жирового обміну — ___________. Основною частиною харчового раціону є __________. Близько 80 % усіх вуглеводів у харчуванні людини становить _____________. До незасвоюваних вуглеводів належить _______________. _____________ — органічні речовини, що надходять до організму людини з їжею й забезпечують нормальний обмін речовин, його фізіологічне функціонування.
2. Заповніть таблицю
Вітамін |
Хімічна назва |
Прояви авітамінозу |
Прояви гіпервітамінозу |
А |
|
|
|
Д |
|
|
|
В1 |
|
|
|
В2 |
|
|
|
В6 |
|
|
|
В12 |
|
|
|
С |
|
|
|
Е |
|
|
|
К |
|
|
|
3. Прийом «Гронування»
4. Задача
Добова потреба дорослої людини у вітаміні А становить 600 мг. Цей вітамін містить зерниста ікра в кількості 1 мг на 100 г продукту. Обчисліть максимальну кількість зернистої ікри, яку може вжити за добу доросла людина, щоб не викликати гіпервітамінозу.
5. Прийом «Міні-практикум»
1. Напишіть рівняння, з допомогою яких можна здійснити ці перетворення. Дайте назви продуктам реакції.
2. Напишіть рівняння, з допомогою яких можна здійснити такі перетворення:
6. Задача
Обчисліть масу картоплі, необхідну для одержання 720 кг глюкози, якщо масова частка крохмалю в картоплі дорівнює 20 %.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання