РОЗРОБКИ УРОКІВ ХІМІЇ ЗА ІНТЕГРАЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ
11 КЛАС

УРОК 30

Тема. Побутові органічні сполуки


Мета: закріпити знання про побутові органічні сполуки, їх види, значення, вплив на організм людини, уміння надавати першу допомогу в разі отруєнь побутовими хімікатами.

Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер.

Тип уроку: З(РДН).

Форми роботи: робота в групах, прийоми «Хімічний диктант», «Взаємоопитування», «Гронування».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу


II. Оголошення теми й мети уроку


III. Актуалізація опорних знань

Прийом «Взаємоопитування»

Учні в парах ставлять питання одне одному за основними поняттями, вивченими протягом теми:

•     розчин;

•     розчинювана речовина;

•     розчинник;

•     масова частка розчинюваної речовини;

•     мило;

•     синтетичні мийні засоби;

•     вищі карбонові кислоти;

•     лужний гідроліз (омилення);

•     тверде мило;

•     рідке мило;

•     пральні порошки;

•     підбілювачі.


IV. Виконання вправ

(Робота в групах)

1. Прийом «Гронування»


image39

 

2. Прийом «Хімічний диктант»

Щоби будь-яке прання не застало господиню зненацька, вдома необхідно мати:

1. Порошок з ________________.

2. Порошок ___________________ гарної якості.

3. Порошок для _______________ бавовняної білизни.

4 . ___________ миючий засіб для щоденного прання білизни.

5. Рідкий СМЗ для _____________ і _____________ тканин.

6. ________________________.

7. ________________________ чи бальзам-ополіскувач.

3. Запишіть рівняння реакцій

•     Омилення триолеїну;

•     одержання рідкого мила з тристеарину;

•     одержання твердого мила з трипальмітину.

4. Завдання

1. Складіть план надання першої допомоги в разі отруєння плямовивідником.

2. Для чищення скла використовують 2%-й розчин амоніаку. Обчисліть об’єм амоніаку (н. у.) та води, необхідний для приготування 500 г заданого розчину.

3. Для протирання неполірованих меблів використовують 30%-й розчин спирту. Обчисліть які об’єми 96%-го розчину спирту (ρ = 0,80 г/мл) та води (ρ = 1 г/мл) необхідно взяти для приготування 250 г згаданого розчину.


V. Обговорення виконаних завдань


VІ. Підсумок уроку


VІІ. Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про органічні розчинники.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити