УРОКИ ХІМІЇ ЗА ІНТЕГРАЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ
7 клас
ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ
Урок 8. Узагальнення і систематизація знань
Цілі: узагальнити одержані знання, вміти використовувати їх під час виконання завдань різного типу.
Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів.
Тип уроку: узагальнююче повторення.
Форми роботи: інтелектуальна розминка, самостійна робота, робота в групах — експрес-тести, опитування-естафета.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Оголошення теми й мети уроку
III. Актуалізація опорних знань
1. Інтелектуальна розминка
Учні формулюють основні поняття вивченої теми, дають їм визначення.
Один з учнів записує їх на дошці.
2. Самостійна робота
|
І варіант |
ІІ варіант |
1 |
Виберіть окремо метали |
Виберіть окремо неметали |
Cl, Ag, S, Cu, P, Na, K, N, Al, C |
||
2 |
Визначте валентність елементів |
|
PH3, CH4, H2S, CrO3, MnO2, Cl2O, V2O5, CrO3, Mn2O7 |
NH3, H2Se, SiH4, SO3, Mn2O3, CrO, OsO4, Cl2O7, P2O5 |
|
3 |
Складіть формули оксидів (елемент + Оксиген) |
|
N (IV), K, Ca, Al |
Na, Ba, B, Cr (VI) |
IV. Контроль і узагальнення знань
Експрес-тести (робота в групах)
1. Виберіть фізичне тіло:
а) свинець;
б) золото;
в) обручка;
г) вода.
2. Виберіть речовину:
а) цвях;
б) підкова;
в) залізо;
г) штатив.
3. Виберіть чисту речовину:
а) повітря;
б) молоко;
в) кисень;
г) морська вода.
4. Вкажіть хімічний символ Карбону:
а) Cu;
б) Ca;
в) C;
г) Cr.
5. Вкажіть неправильне твердження:
а) Атом — це найменша хімічно неподільна частинка речовини.
б) Атом — це найменша частинка речовини, яка руйнується під час хімічних реакцій.
6. Вкажіть відносну атомну масу Феруму:
а) 55;
б) 26;
в) 56;
г) 9.
7. Вкажіть просту речовину:
а) H2O;
б) O2;
в) H2SO4;
г) NO.
8. Вкажіть групу, в якій усі елементи — неметали:
а) Na, Mg, S;
б) K, Al, P;
в) N, O, Ba;
г) O, S, P;
9. Вкажіть, у якій сполуці валентність Хрому найменша:
а) Cr2O3;
б) CrO3;
в) CrO.
10. Вкажіть неправильно складену формулу. Як правильно?
а) KH;
б) ZnO;
в) Ba2O;
г) Na2O.
V. Підбиття підсумків
Опитування-естафета
Проводимо між групами. Учні по черзі дають відповіді на запитання тестів, перевіряють правильність їх виконання.
VI. Домашнє завдання
Підготуватися до тематичного оцінювання.