Розробки уроків - Хімія 7 клас - 2015 рік
7 клас
Тема 3. СКЛАДНІ РЕЧОВИНИ. ВОДА
Урок 47. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ «ВОДА»
Цілі: перевірити рівень навчальних досягнень учнів, розвивати навички самостійної роботи, виховувати уважність і зосередженість у роботі.
Очікувані результати: учні володіють загальнопредметними та спеціальними компетентностями.
Тип уроку: перевірка знань.
Обладнання: завдання для виконання контрольної роботи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА Приклади завдань
I рівень
1. Опишіть фізичні властивості води.
2. Яка суміш є розчином?
а) Крейда + вода;
б) цукор + вода;
в) масло + вода.
3. Що означає вираз «масова частка солі в розчині 20 %»?
II рівень
4. Масове відношення в молекулі води:
а) 2 : 1;
б) 1 : 16;
в) 1 : 8.
5. Складіть рівняння реакцій:
а) CaO + H2O →
б) SO3+ H2O →
в) P2O5 + H2O →
6. Для засолювання огірків приготували 5 кг 6 % розчину кухонної солі. Які маси солі й води потрібні для приготування цього розчину?
III рівень
7. Складіть рівняння розкладу води. Складіть рівняння сполучення за участі води.
8. Обчисліть масу води в 300 г 60 % розчину соди.
9. Наведіть приклади фізичних і хімічних явищ за участі води.
IV рівень
10. У вас є суміш: залізні ошурки, пісок, сіль. Складіть план розподілення цієї суміші. Чи потрібна вам для цього вода? Яку роль вона виконує? На якому етапі розподілення у вас буде розчин? Як називається така суміш? Чи зможете ви визначити масову частку солі в цьому розчині? Як це зробити?
11. Яку роль відіграє вода в пожежогасінні?
ІІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Скласти твір «Кругообіг води в природі» в жанрі «казка», «подорож» або «параграф підручника».