Усі уроки хімії 8 клас - 2016 рік
ПОВТОРЕННЯ
УРОК 1 ПОВТОРЕННЯ. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ХІМІЇ
Цілі:
- Формування ключових компетентностей: саморозвитку й самоосвіти — створення проблемних ситуацій, уміння розв'язувати задачі; інформаційної — вміння робити короткий раціональний запис, робити висновки й узагальнення; комунікативної — вміння працювати в групі.
- Формування предметних компетентностей: повторити основні поняття хімії, вивчені в 7 класі: речовина, матеріал, суміші, атом, молекула, хімічний елемент, прості та складні речовини, хімічна формула, індекс, коефіцієнт, валентність, фізичні та хімічні явища, хімічна реакція, реакції сполучення та розкладу; виховувати інтерес до вивчення хімії.
Обладнання: роздавальний матеріал.
Тип уроку: ВП.
Форми роботи: робота в групах, ігрові прийоми «Хрестики-нулики», «Наведи лад», прийоми «Міні-практикум», «Кросворд».
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда з основних правил техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Бесіда за питаннями
1) З якими хімічними поняттями ми ознайомились у 7 класі?
2) З чого складаються тіла? (З речовин)
3) Що таке тіло, речовина?
4) Що таке матеріал?
5) Що таке чиста речовина?
6) Що таке суміш? Які види сумішей ви знаєте?
Отже, на сьогоднішньому уроці нам необхідно пригадати всі поняття, з якими ми ознайомились у 7 класі.
V. РОБОТА В МАЛИХ ГРУПАХ
Весь клас учитель об’єднує в шість груп. Час роботи — 10 хв. На допомогу групам дають підручники 7 класу та хімічні довідники. Кожна група одержує завдання пригадати поняття:
Група 1.Чисті речовини й суміші. Способи розділення сумішей.
Група 2. Атом, молекула, хімічний елемент, прості та складні речовини.
Група 3. Хімічна формула, індекс, коефіцієнт.
Група 4. Валентність.
Група 5. Фізичні й хімічні явища. Хімічна реакція.
Група 6. Реакції сполучення та розкладу.
VI. ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ В ГРУПАХ
Представник кожної групи озвучує результати роботи груп. Демонструє складені схеми, наводить приклади.
Одночасно після виступу кожної групи всі учні класу виконують завдання з роздавальної картки.
1. Гра «Хрестики-нулики»
а) Обрати лінію, яка об’єднує чисті речовини.
повітря |
водопровідна вода |
азот |
кисень |
вода |
залізо |
нафта |
олово |
деревина |
б) Обрати лінію, яка об’єднує прості речовини.
повітря |
кухонна сіль |
азот |
кисень |
вуглекислий газ |
хром |
нафта |
олово |
водень |
в) Обрати лінію, яка об’єднує складні речовини.
H2SO4 |
O2 |
NaCl |
Н2О |
СО2 |
Fe |
S8 |
Al |
BaI2 |
2. Гра «Наведи лад»
Вставити в текст пропущені слова (хімічний елемент, речовина, атом, молекула).
ü Запис «2Н» означає 2 ... Гідрогену.
ü Запис (Н2) означає ... водню.
ü До складу води входить ... Гідроген.
ü До складу повітря входить ... кисень.
3. Гра «Хрестики-нулики»
Обрати лінію, яка сполучає правильно складені формули речовин. Дати їм назви.
VI S6O Na2O III Fe2O3 |
BaO2 CO2 AlO |
H2O KO II CuO |
4. Прийом «Міні-практикум»
Дописати рівняння реакцій, указати їхній тип.
Ca + O2→
KMnO4→
H2S + O2→
P + O2 →
H2O →
CH4 + O2 →
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
Прийом «Дровсорк» (кросворд навпаки)
Сформулювати питання до слів, які наведено в кросворді.
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ