Усі уроки хімії 8 клас - 2016 рік
ТЕМА 3. КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ
УРОК 31 РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РОЗРАХУНКОВИХ ЗАДАЧ
Цілі:
- Формування ключових компетентностей:
- саморозвитку й самоосвіти — вміння розв'язувати задачі;
- інформаційної — вміння робити короткий раціональний запис;
- комунікативної — вміння працювати в парі;
- соціально-трудової — вміння самостійного розв'язування задач.
- Формування предметних компетентностей: формувати вміння робити обчислення на знаходження кількості речовин і кількості структурних частинок; розвивати хімічну мову; виховувати почуття відповідального ставлення до виконання завдань.
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп'ютер.
Тип уроку: 3 (Т-М).
Форми роботи: прийом «Хімічний крос», робота в парах, самостійна робота.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Прийом «Хімічний крос»
(Запитання проектують на екран.)
✓ Кількість речовини.
✓ Стала Авогадро.
✓ Обчислення відносної молекулярної маси речовини.
✓ Визначення кількості атомів за відомою кількістю молекул.
✓ Визначення кількості молекул за відомою кількістю атомів.
✓ Обчислення кількості речовини за відомою кількістю молекул.
✓ Обчислення кількості молекул за відомою кількістю речовини.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На сьогоднішньому уроці ми продовжуємо працювати над розв’язуванням задач з використанням вивчених понять.
V. РОБОТА В ПАРАХ
Завдання: заповнити пропущені в таблиці місця. (Таблицю проектують на екран.)
Речовина |
Мr(реч.) |
v(pe4.), моль |
N(молек.) |
M(атомів) |
O2 |
0,3 |
|||
Cu |
1,803 ∙ 1023 |
|||
N2 |
3,01 ∙ 1022 |
|||
CO2 |
0,5 |
|||
N2O |
3,316 ∙ 1023 |
|||
SO3 |
6,02 ∙ 1023 |
Перевірку виконаного завдання проектують на екран.
Пари обмінюються картками й перевіряють завдання іншої пари.
VI. САМОСТІЙНА РОБОТА
Розв'язування задачі
Варіант І
Обчислити кількість молекул і атомів у нітроген(ІІІ) оксиді, який містить 1,505 ∙ 1023 молекул.
Варіант ІІ
Обчислити кількість молекул і атомів у силіцій(IV) оксиді, який містить 1,803 ∙ 1024 молекул.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ