Усі уроки хімії 8 клас - 2016 рік
ТЕМА 3. КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ
УРОК 37 УЗАГАЛЬНЮЮЧЕ ПОВТОРЕННЯ
Цілі:
- Формування ключових компетентностей: саморозвитку й самоосвіти — вміння розв'язувати задачі; інформаційної — вміння робити висновки та узагальнення; соціально-трудової — вміння застосовувати набуті знання на практиці, використання взаємоопитування і самоперевірки; комунікативної — вміння працювати в парах.
- Формування предметних компетентностей: повторити й закріпити знання з теми «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами»; виховувати інтерес до вивчення хімії.
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп'ютер.
Тип уроку: УП.
Форми роботи: робота в парах, прийоми «Самоперевірка», «Взаємоопитування».
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
(Основні поняття проектують на екран.)
Прийом «Взаємоопитування»
Учні в парах ставлять питання один одному за основними поняттями, вивченими протягом теми.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Сьогодні на уроці ми з вами ще раз пригадаємо матеріал, вивчений протягом усієї теми.
V. РОБОТА В ПАРАХ
(Необхідні схеми проектують на екран.)
Клас працює в парах над завданнями уроку.
1. Обчислити відносні густини газів один за одним.
Якого газу |
||||
За яким |
Азот |
Амоніак (NH3) |
Карбон(ІІ) оксид |
|
Кисень |
||||
Повітря |
2. Заповнити в таблиці клітинки, позначені знаком питання (роздавальний матеріал).
Речовина |
М(реч.), г/моль |
V (реч.), моль |
m (реч.), г |
Ж (молек.) |
F (газу), л |
Na2O |
? |
0,03 |
? |
? |
|
К2СО3 |
? |
? |
27,6 |
||
PH3 |
? |
2,5 |
? |
? |
? |
CuSO4 |
? |
? |
? |
3,01 ∙ 1024 |
|
SiH4 |
? |
? |
? |
? |
3,36 |
Перевірку виконаного завдання проектують на екран.
Прийом «Самоперевірка»
Під час перевірки аналізують запитання, які виникли під час розв’язування завдань.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ