Усі уроки хімії 8 клас - 2016 рік
ТЕМА 4. ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК
УРОК 61 ПОШИРЕНІСТЬ У ПРИРОДІ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОКСИДІВ, КИСЛОТ, ОСНОВ І СОЛЕЙ. ВПЛИВ НА ДОВКІЛЛЯ
Цілі:
- Формування ключових компетентностей:
- саморозвитку й самоосвіти — активізація творчих здібностей учнів, уміння створювати проекти;
- інформаційної — вміння використовувати додаткову інформацію;
- соціально-трудової — вміння самостійного пошуку інформації;
- комунікативної — вміння учнів висловлювати власну точку зору, працювати в групах.
- Формування предметних компетентностей: формувати знання про поширеність у природі й використання оксидів, кислот, основ і солей; формувати вміння працювати над проектом, здійснювати презентацію своєї роботи; розвивати вміння обирати головне, робити висновки й узагальнення; виховувати почуття відповідального ставлення до виконання завдань.
Обладнання: мультимедійний проектор та комп'ютер.
Тип уроку: УП.
Форми роботи: групова робота, захист проектів.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Прийом «Взаємоопитування»
Учні по черзі ставлять питання один одному на знання основних класів складних неорганічних сполук.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Проблемне питання
▼ Чи трапляються основні класи складних неорганічних сполук у природі? Де їх використовують? Який їхній вплив на довкілля?
V. ЗАХИСТ ПРОЕКТІВ
Учні заздалегідь були розділені на групи й готували матеріал за навчальними проектами:
I група — «Сполуки основних класів у будівництві й побуті»;
II група — «Хімічний склад і використання мінералів»;
III група — «Вирощування кристалів солей»;
IV група — «Вплив хімічних сполук на довкілля і здоров’я людини».
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ