Розробки уроків - Географія - Материки і океани - 7 клас - 2015 рік

РОЗДІЛ IV. МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ

ТЕМА 1. ПІВНІЧНА АМЕРИКА

УРОК 40 ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ «АНТАРКТИДА. ПІВНІЧНА АМЕРИКА»*

Мета:

навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; удосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу;

розвивальна: розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності;

виховна: виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень.

Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, умінь, навичок.

Обладнання: атласи, дидактичні картки з варіантами завдань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. ЕТАП КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ

Варіант 1

Перший рівень (3 бали)

1. Яка протока відділяє Антарктиду від Південної Америки?

а) Магелланова; б) Дрейка; в) Гудзонова; г) Берингова.

2. Укажіть острів з найвищими середньорічними температурами повітря.

а) Ньюфаундленд; б) Баффінова Земля; в) Куба; г) Ґренландія.

3. Типовим представником фауни Антарктиди є пінгвіни.

а) Так; б) ні.

4. Який тип клімату відсутній у Північній Америці?

а) Арктичний; б) помірний; в) тропічний; г) екваторіальний.

5. Першим досягнув Південного полюсу:________________

6. Вуд-Баффоло — це:

а) найвища вершина Північної Америки; б) активний вулкан в Антарктиді; в) національний парк у Канаді; г) найбільший льодовик в Антарктиді.

Другий рівень (3 бали)

1. Установіть відповідність між тектонічними структурами та формами рельєфу.

1 Північноамериканська платформа

А Кордильєри

2 Область кайнозойської складчатості

Б Примексиканська низовина

3 Область герцинської складчатості

В Аппалачі Г Центральні рівнини

2. Установіть відповідність між географічними об’єктами Антарктиди та їхніми назвами.

1 Полярна станція

А Восток

2 Вулкан

Б Сіфре

3 Море

В Росса


Г Еребус

Третій рівень (3 бали)

1. Оберіть три ознаки, що характеризують географічне положення Антарктиди.

✵ Розташована за Північним полярним колом

✵ Розташована за Південним полярним колом

✵ Омивається водами трьох океанів

✵ Омивається водами двох океанів

✵ Найближчий материк — Австралія

✵ Розташована в північній та південній пікулях

✵ Розташована в західній та східній півкулях

* Проводиться на розсуд учителя.

2. Охарактеризуйте природну зони тайги Північної Америки за планом, наведеним у таблиці.

Географічне

положення

Клімат

Ґрунти

Типові представники рослинного світу (2—3)

Типові представники Тваринного світу (2—3)






Четвертий рівень (3 бали, одне питання на вибір)

1. Що спільного та відмінного в тектонічній будові Північної та Південної Америки?

2. Уявіть, що строк дії мораторію на видобуток корисних копалин в Антарктиді завершився, та країни розпочали їх освоєння. Опишіть можливі наслідки.

3. Поясніть причини формування берегової пустелі на півострові Каліфорнія.

Варіант 2

Перший рівень (3 бали)

1. Який материк найбільше наближений до Антарктиди?

а) Африка; б) Австралія; в) Північна Америка; г) Південна Америка.

2. Укажіть півострів з найнижчими середньорічними температурами повітря. а) Каліфорнія; б) Флорида; в) Юкатан; г) Аляска.

3. Типовим представником фауни Антарктиди є білі ведмеді. а) Так; б) ні.

4. Яка природна зона відсутня в Північній Америці?

а) Тундри; б) степів; в) саван; г) вологих екваторіальних лісів.

5. Першою дісталася Антарктиди експедиція під керівництвом___________________________________________

6. Попокатепетель — це:

а) активний вулкан у Мексиці; б) ендемічна рослина в Кордильєрах; в) полярна станція в Антарктиді; г) озеро в системі Великих озер.

Другий рівень (3 бали)

1. Установіть відповідність між крайніми точками Північної Америки та їхнім положенням.

1 Мис Мерчисон

А Південна

2 Мис Марьято

Б Північна

3 Мис Сент-Черльз

В Західна

Г Східна

2. Установіть відповідність між географічними об’єктами Антарктиди та їхніми назвами.

1 Півострів

А Південний

2 Полюс

Б Амундсен-Скотт

3 Льодовик

В Росса


Г Антарктичний

Третій рівень (3 бали)

1. Оберіть чинники, що зумовлюють особливості клімату Антарктиди.

✵ Малий кут падіння сонячних променів

✵ Давня докембрійська платформа в основі материка

✵ Наявність крижаного покриву

✵ Віддаленість від інших материків

✵ Наявність сучасного вулканізму

✵ Висота над рівнем моря

✵ Відсутність постійних водотоків

2. Охарактеризуйте природну зони степів Північної Америки за планом, наведеним у таблиці.

Географічне

положення

Клімат

Ґрунти

Типові представники рослинного світу (2—3)

Типові представники Тваринного світу (2—3)






Четвертий рівень (3 бали, одне питання на вибір)

♦ Що спільного та відмінного мають оазиси Антарктиди та Африки?

♦ Уявіть, що через посилення темпів глобального потепління почали інтенсивно танути льодовики Антарктиди. Опишіть можливі наслідки.

♦ Поясність причини формування стокових вітрів в Антарктиді.

V. ПІДСУМОК УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити