Конспекти усіх уроків Географія 7 клас - Материки та океани - 2018

РОЗДІЛ IV. МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ

ТЕМА 1. ПІВНІЧНА АМЕРИКА

УРОК 42. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ «АНТАРКТИДА», «ПІВНІЧНА АМЕРИКА»

Мета:

навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; удосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу;

розвивальна: розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності;

виховна: виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень.

Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, умінь, навичок.

Обладнання: атласи, дидактичні картки з варіантами завдань.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ

Варіант 1

Перший рівень (3 бали)

1. Яка протока відділяє Антарктиду від Південної Америки?

а) Магелланова;

б) Дрейка;

в) Гудзонова;

г) Берінґова.

2. Укажіть із вказаних острів з найвищими середньорічними температурами повітря.

а) Ньюфаундленд;

б) Баффінова Земля;

в) Куба;

г) Ґренландія.

3. Типовим представником фауни Антарктиди є пінгвіни.

а) Так;

б) ні.

4. Який тип клімату відсутній у Північній Америці?

а) Арктичний;

б) помірний;

в) тропічний;

г) екваторіальний.

5. Першим досягнув Південного полюса______________ .

6. Вуд-Баффало — це:

а) найвища вершина Північної Америки;

б) активний вулкан в Антарктиді;

в) національний парк у Канаді;

г) найбільший льодовик в Антарктиді.

Другий рівень (3 бали)

1. Установіть відповідність між тектонічними структурами та формами рельєфу.

1 Північноамериканська платформа

2 Область кайнозойської складчатості

3 Область герцинської складчатості

А Кордильєри

Б Примексиканська низовина

В Аппалачі

Г Центральні рівнини

2. Установіть відповідність між географічними об’єктами Антарктиди та їхніми назвами.

1 Полярна станція

2 Вулкан

3 Море

А Восток

Б Сіфре

В Росса

Г Еребус

Третій рівень (3 бали)

1. Оберіть ознаки, що характеризують географічне положення Антарктиди.

1) Розташована за Північним полярним колом.

2) Розташована за Південним полярним колом.

3) Її омивають води трьох океанів.

4) Її омивають води лише двох океанів.

5) Найближчий материк — Австралія.

6) Розташована в Північній та Південній пікулях.

7) Розташована в Західній та Східній півкулях.

2. Охарактеризуйте природну зони тайги Північної Америки за планом, наведеним у таблиці.

Географічне положення

Клімат

Ґрунти

Типові представники рослинного світу (2—3)

Типові представники тваринного світу (2—3)

Четвертий рівень (3 бали, одне питання на вибір)

1. Що спільного та відмінного в тектонічній будові Північної та Південної Америки?

2. Уявіть, що строк дії мораторію на видобування корисних копалин в Антарктиді завершився та країни розпочали їх освоєння. Опишіть можливі наслідки.

3. Поясніть причини формування берегової пустелі на півострові Каліфорнія.

Варіант 2

Перший рівень (3 бали)

1. Який материк найбільше наближений до Антарктиди?

а) Африка;

б) Австралія;

в) Північна Америка;

г) Південна Америка.

2. Укажіть півострів з найнижчими середньорічними температурами повітря.

а) Каліфорнія;

б) Флорида;

в) Юкатан;

г) Аляска.

3. Типовим представником фауни Антарктиди є білі ведмеді.

а) Так;

б) ні.

4. Яка природна зона відсутня в Північній Америці?

а) Тундри;

б) степів;

в) саван;

г) вологих екваторіальних лісів.

5. Першою дісталася Антарктиди експедиція під керівництвом___________________________________________ .

6. Попокатепетель — це:

а) активний вулкан у Мексиці;

б) ендемічна рослина в Кордильєрах;

в) полярна станція в Антарктиді;

г) озеро в системі Великих озер.

Другий рівень (3 бали)

1. Установіть відповідність між крайніми точками Північної Америки та їхнім положенням.

1 Мис Мерчисон

А Південна

2 Мис Марьято

Б Північна

3 Мис Сент-Черльз

В Західна

Г Східна

2. Установіть відповідність між географічними об’єктами Антарктиди та їхніми назвами.

1 Півострів

А Південний

2 Полюс

Б Амундсен-Скотт

3 Льодовик

В Росса

Г Антарктичний

Третій рівень (3 бали)

1. Оберіть чинники, що зумовлюють особливості клімату Антарктиди.

1) Малий кут падіння сонячних променів.

2) Давня докембрійська платформа в основі материка.

3) Наявність крижаного покриву.

4) Віддаленість від інших материків.

5) Наявність сучасного вулканізму.

6) Висота над рівнем моря.

7) Відсутність постійних водотоків.

2. Охарактеризуйте природну зони степів Північної Америки за планом, наведеним у таблиці.

Географічне положення

Клімат

Ґрунти

Типові представники рослинного світу (2—3)

Типові представники тваринного світу (2—3)

Четвертий рівень (3 бали, одне питання на вибір)

1. Що спільного та відмінного мають оазиси Антарктиди та Африки?

2. Уявіть, що через посилення темпів глобального потепління почали інтенсивно танути льодовики Антарктиди. Опишіть можливі наслідки.

3. Поясність причини формування стокових вітрів в Антарктиді.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.