УРОК ГЕОГРАФІЇ, ЯКОГО ЧЕКАЮТЬ
Збірка нестандартних уроків

Передмова

 

Урок був, і залишається надалі основною формою організації навчання в школі. І, не зважаючи на те, що він займає досить незначний проміжок часу — це найвідповідальніший і, мабуть, найскладніший етап навчального процесу. Адже від успішності кожного окремого уроку залежить якість шкільної освіти в цілому. Ось чому основні зусілля і вчених-теоретиків, і методистів, і вчителів-практиків спрямовані на вдосконалення саме цього виду занять, на пошук нових форм, методів та прийомів — цікавих, нестандартних, а, головне, ефективних.

Міцно увійшли до шкільної практики так звані нестандартні уроки, основна мета яких пробудити й утримати інтерес учнів до вивчення предмету, до навчання в цілому, а також розвиток особистісних здібностей дитини. Підготувати такий урок — не проста справа навіть для досвідченого вчителя. Це потребує значних зусиль, великих витрат часу. Важливим також є те, щоб учитель не зосереджувався тільки на ефективності зовнішній стороні проведення заняття, а вміло поєднав нестандартність форми уроку з його ефективністю.

Як і більшість педагогів, вважаємо, що перетворювати нестандартні уроки в головну або єдину форму роботи недоцільно, але поєднувати їх з «педагогічною класикою» потрібно.

Сподіваємось, що нашим читачам стануть у пригоді розробки нестандартних уроків географії вчителів-практиків, які ми пропонуємо в цій збірці. Ви зможете їх використати у своїй діяльності, або запозичити ідеї колег для власної професійної творчості. Бажаємо успіхів!


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.