Розробки уроків - Основи здоров'я 8 клас - 2016 Рік

Розділ 2. ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ'Я (7 годин)

УРОК № 13 ПІДСУМКОВИЙ УРОК. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ (ЗА ТЕМАМИ РОЗДІЛІВ 1, 2). ТЕСТУВАННЯ

Тема. ПІДСУМКОВИЙ УРОК. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ (ЗА ТЕМАМИ РОЗДІЛІВ 1, 2). ТЕСТУВАННЯ

Мета: узагальнювати та систематизувати знання учнів з тем розділу «Фізична складова здоров'я»; сприяти формуванню в учнів стійких переконань щодо пріоритету здорового способу життя як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей; розвивати здоров'язбережувальні компетенції; виховувати свідому потребу в дотриманні принципів здорового способу життя.

Обладнання: картки контролю (за варіантами), музичний супровід (пісня «Если хочешь быть здоров» (слова В. Лєбєдєва-Кумача, музика В. Соловйова-Сєдого).

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання, створення позитивного настрою

Музика налаштує на урок, сприятиме позитивному емоційному настрою.

(Звучить пісня «Если хочешь быть здоров».)

II. АКТИВІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ЧУТТЄВИХ УЯВЛЕНЬ УЧНІВ

1. Вправа «Мікрофон»

—  Який розділ курсу «Основи здоров’я» ми закінчили вивчати?

— Пригадайте теми уроків, які ми розглянули. Який матеріал найбільше запам’ятався кожному з вас?

2. Слухання та обговорення притчі «Звичка "на завтра"»

Мама питає сина-підлітка:

— Ти вже прийняв рішення про необхідність дотримання правил здорового способу життя?

—  Так, але вирішив почати завтра...

— Тоді і я щодня буду переносити твої сніданки, обіди, вечері на «завтра». Ти згоден?

—  Хм... тоді починаю сьогодні.

Висновок. Не треба чекати «завтра», понеділка, вихідних, канікул, щоб дбати про своє здоров’я. Це потрібно робити постійно, завжди.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Фізичне здоров'я — це рівень росту і розвитку органів і систем організму, основу якого становлять морфологічні і функціональні резерви, що забезпечують адаптаційні реакції. Абсолютне фізичне здоров’я визначають красивою фігурою, здоровим волоссям і шкірою, гармонійним розвитком усіх фізичних якостей (швидкості, сили, витривалості, гнучкості), а також високою здатністю організму підтримувати постійність внутрішнього середовища (гомеостазу), за допомогою чого досягається висока життєздатність основних органів та систем.

Фізична складова — одна з найважливіших компонентів у структурі здоров’я людини.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ

Вправа «Шкала актуальності» (див. Додатки до уроку 3)

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ПОНЯТЬ

    1. Тестування (за варіантами) (див. Додатки)

    2.  Оздоровлювальна вправа. Офтальмотренаж (гімнастика для очей)

Учні, не повертаючи голови, здійснюють рухи очима у вказаних на малюнках напрямах.

VI. ПОВТОРЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ГОЛОВНИХ ТЕОРЕТИЧНИХ ПОЛОЖЕНЬ

Робота за підручником

—  Перегляньте матеріал вивченого розділу. Визначте ту його частину, яка запам’яталася вам найменше. Маєте можливість надолужити втрачене.

—  Який матеріал запам’ятався найкраще? Складіть запитання до нього та поставте їх класу.

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

 Вправа «Сходинки успіху» (див. Додатки)

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Обов'язкове:

• опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми (§      , с.     );

додаткові (на вибір, за бажанням):

• скласти пам’ятку «Десять “не можна”» щодо будь-якої теми розділів 1, 2.

ДОДАТКИ ДО УРОКУ 13

ТЕСТУВАННЯ

І варіант

№ запитання

Запитання/завдання

Варіанти відповідей

1

Оберіть правильне

А всі оздоровчі системи однакові;

 

твердження

Б усі оздоровчі системи передбачають купання зимою в ополонці;

В усі оздоровчі системи передбачають щоденну рухову активність

2

Їжа має містити білки,

А 1:1:1;

 

жири та вуглеводи

Б 1:1:2;

 

у співвідношенні

В 1:1:3; Г 1:1:4.

3

Хороша фізична форма людини містить кілька

А загальна та м’язова витривалість, сила волі, спритність, гнучкість, склад тіла;

 

компонентів

Б загальна та м’язова витривалість, спритність, сила, гнучкість, склад тіла;

В загальна та м’язова витривалість, уважність, спритність, сила, гнучкість, склад тілам

4

Оберіть неправильні твердження

А тепла їжа краще засвоюється організмом;

Б продукти харчування не потребують правильної кулінарної обробки;

В при харчових отруєннях і кишкових інфекціях допомогу слід надавати негайно

5

До сучасних систем харчування відносять

А італійську кухню;

Б сироїдіння;

В японську кухню;

Г вегетаріанство

6

До заходів профілактики харчових отруєнь та кишкових інфекцій відносять

А дотримання особистої гігієни;

Б перебування на кухні у змінному взутті;

В прийом їжі на свіжому повітрі

7

Позначте отруйні рослини

А дурман;

Б нагідки;

В монстера;

Г деревій

8

Позначте їстівні гриби

А лисичка справжня;

Б польський гриб;

В чортів гриб;

Г білий гриб

9

Вовчі ягоди — це...

А кущ заввишки близько 1,5 м;

Б дерево висотою 2,5-3 м;

В трава з червоними ягідками

10

Харчові добавки класу барвники...

А сприяють швидкому розварюванню;

Б підсилюють або відновлюють колір продукту;

В подовжують термін зберігання продукту

11

Кишкову інфекцію може спричинити

А вживання сирої води;

Б контакт із хворими тваринами;

В вживання в їжу немитих фруктів

12

Компонентом фізичної складової здоров’я є

А спілкування з однолітками;

Б здоровий сон;

В самовиховання

ІІ варіант

№ запитання

Запитання

Варіанти відповідей

1

Оберіть правильне твердження

А  обов’язковою складовою оздоровчих систем є дієтичне харчування;

Б  обов’язковою складовою оздоровчих систем не є споживання цибулі й часнику;

В  складовою всіх оздоровчих систем є заняття йогою

2

Збалансоване харчування — це.

А  харчування, за якого людина почувається ситою і жвавою, в хорошому настрої;

Б  харчування, за якого задовольняється добова потреба організму в енергії, а також  підтримується оптимальний баланс мікроелементів і вітамінів;

В  харчування, за якого досягається певне співвідношення білків, жирів і вуглеводів, яке визначають за формулою 1:1:3

3

Компонентом хорошої фізичної форми не є...

А загальна та м’язова витривалість; Б спритність;

В сила волі;

Г гнучкість;

Д склад тіла

4

Оберіть неправильні твердження...

А холодна їжа краще засвоюється організмом;

Б продукти харчування потребують правильної кулінарної обробки;

В при харчових отруєннях і кишкових інфекціях допомогу слід надавати негайно

5

До традиційних систем харчування не відносять

А італійську кухню;

Б сироїдіння;

В японську кухню;

Г вегетаріанство

6

До заходів профілактики харчових отруєнь та кишкових інфекцій не відносять

А дотримання особистої гігієни;

Б перебування на кухні у змінному взутті; В прийом їжі на свіжому повітрі

7

Позначте неотруйні рослини

А дурман;

Б нагідки;

В монстера;

Г деревій

8

Позначте неїстівні гриби

А лисичка справжня;

Б польський гриб;

В чортів гриб;

Г білий гриб

9

Вороняче око — отруйна рослина, що в народі може мати назву.

А сон-трава;

Б чорна трава;

В хрест-трава

10

Харчові добавки класу консерванти...

А підсилюють колір і смак продукту;

Б сприяють швидкому розварюванню;

В підвищують термін зберігання продуктів

11

Харчове отруєння може спричинити

А вживання несвіжих страв;

Б контакт зі свійськими тваринами;

В рукостискання із хворим на гастрит

12

Компонентом фізичної складової здоров’я не є...

А спілкування з однолітками;

Б здоровий сон;

В самовиховання

       

Вправа «Сходинки успіху»

Учні «крокують» по сходинках, називаючи відповідно свої здобуті знання, вміння, навички, ставлення.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити