Розробки уроків - Основи здоров'я 8 клас - 2016 Рік
Розділ 2. ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ'Я (7 годин)
УРОК № 9 БЕЗПЕКА ХАРЧУВАННЯ
Тема. БЕЗПЕКА ХАРЧУВАННЯ
Вибір харчових продуктів. Традиційні і сучасні системи харчування. Дієтичне харчування
Мета: дати уявлення про безпеку харчування, систематизувати знання про вибір харчових продуктів; ознайомити з традиційними та сучасними системами харчування, особливостями різних національних кухонь; вчити розпізнавати міфи і факти про дієтичне харчування; розвивати здоров'яформувальну компетентність; виховувати свідому потребу в дотриманні правил харчування для здоров'я.
Обладнання: зображення смайлу «Радість», ілюстративний матеріал, схеми «Асоціативний кущ», «Традиційні і сучасні системи харчування», папір А2, клей, ножиці, кольорові ілюстровані журнали, мультимедійні засоби та презентація.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
«Малюнкове привітання»
Учитель прикріплює на дошці смайл «Радість» і бажає всім гарного настрою.
II. ПЕРЕВІРКА ВИКОНАННЯ УЧНЯМИ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Запитання до класу
— Чим відрізняються фізичні якості маленьких дітей, підлітків, дорослих і літніх людей?
— Назвіть складові фізичної форми.
— Чому фізична форма не є тотожним поняттям гарної статури?
III. ПЕРЕВІРКА РАНІШЕ ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ
Фронтальне опитування (мультимедійний супровід)
— Пригадайте, які складові їжі необхідні для нормальної життєдіяльності організму людини.
— Назвіть основні джерела білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, води.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ І ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ
Проголошення та обговорення епіграфів уроку
«Здоров’я набагато більше залежить від наших звичок і харчування, аніж від лікарського мистецтва» (Джон Леббок, британський енциклопедист, біолог).
«Людина народжується здоровою, всі хвороби приходять з їжею» (Гіппократ, давньогрецький лікар).
— Чому, на перший погляд, простий фізіологічний процес, харчування в усі часи було предметом вивчення й обговорення? Сформулюйте тему і завдання уроку за епіграфами.
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ УЧНІВ
Вправа «Незакінчене речення»
— Ми їмо, щоб... На вибір їжі впливають... У нашій родині є харчові звички...
VI. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Вправа «Асоціативний кущ»
Складання на дошці схеми за асоціаціями учнів до поняття «безпека харчування».
2. Міні-лекція «Вибір харчових продуктів як основа безпеки харчування»
Основна складова оздоровчих систем — це безпечне харчування. Їжа приносить користь організму людини, але неякісна їжа може спричинити хворобу. Щоб їжа не завдавала шкоди, слід ознайомитися з основами безпечного харчування й навчитись оцінювати якість їжі.
3. Інформаційне повідомлення «ТОП-10 продуктів»
4. Робота за схемою «Традиційні і сучасні системи харчування»
Наразі фахівцями розроблено велику кількість найрізноманітніших систем харчування, спрямованих на: оздоровлення організму, схуднення, нормалізацію і контроль маси, реалізацію важливих принципів, що полегшують роботу травних органів.
Системи харчування: традиційні, сучасні, національні кухні, наукові (теорія збалансованого, адекватного, роздільного харчування), альтернативні (вегетаріанство, сироїдіння, макробіотика, екоїжа).
5. Лекція з елементами бесіди «Дієтичне харчування»
— Що ви знаєте про дієтичне харчування? (Відповіді учнів.)
— Наведіть приклади систем дієтичного харчування.
6. Перегляд презентації «Міфи і факти про дієти»
7. Оздоровлювальна вправа. Руханка «Роби, як я»
Учні стають у коло, після чого вчитель звертається до них із такими словами: «Роби, як я» і показує певний рух (присідання, махи, повороти тулуба, танцювальні рухи тощо). Усі повторюють. Потім інший учень каже: «Роби, як я» і показує інший рух, і так далі по колу.
VII. ОСМИСЛЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота в групах (2).Термінологічна розминка
Учням, об’єднаним у 2 групи, дають поняття: «раціональне харчування», «дієтичне харчування» відповідно. Завдання: скласти важливі інформаційні аспекти щодо кожного поняття і потім захистити свою точку зору.
2. Робота за підручником (у парах). Основні характеристики деяких національних кухонь
— Обговоріть матеріал підручника щодо особливостей деяких національних кухонь. Страви якої кухні полюбляють у вашій родині?
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Рефлексія
— Оберіть «Смайл уроку» серед запропонованих (див. Додатки до уроку 3). Поясніть свій вибір. Учні за допомогою смайлика показують враження від уроку, чи справдились очікування.
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Обов'язкове:
✵ опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми (§___ , с. );
додаткові (на вибір, за бажанням):
✵ скласти план для корекції власного харчування (віддавати перевагу натуральним продуктам, обмежити вживання солі й цукру тощо).