Усі уроки курсу «Основи здоров’я» 8 клас - 2016

ПЕРЕДМОВА

Урок — перше вогнище, зігрівшись біля якого, людина прагне стати мислителем.

Г. О. Пуліна, відмінник освіти України, член Спілки журналістів України

Урок основ здоров’я — це не монолог учителя, а діалог його і учнів із життям, у нестримний потік якого занурюємося щомиті. Зробити заняття пошуком відповідей на безліч питань, шляхом до здорового способу життя, самовдосконалення, джерелом насолоди та успіху — ось орієнтири для творчих педагогів.

Методичний посібник побудовано за принципом: іти назустріч. Учитель і учні працюють спільно, бо в них єдина мета — будувати безпечний світ здорових людей.

Вашій увазі 35 (за новою програмою) докладних уроків, які, даючи вибір, надихають на власне бачення, стають платформою для творчого злету.

Учитель — це місток між поняттями «сьогодні» та «завтра». Учні 8 класу в недалекому майбутньому почнуть впливати на життя країни, обравши різні професії та обійнявши різні посади. Тож чи служитиме цей «місток» надійно і довго — залежить від нас, колеги.

Маєте власне бачення уроку основ здоров’я? Чудово! Не витрачайте час на «паперові формальності»: продумування мети, структури, типу уроку... Ми подбали про це! Посібник сформовано завдяки роботі команди професіоналів, через що автор працював у комфортних умовах.

На сірих уроках сплять мозок і серце. І навіть коли методично все було зроблено правильно, все одно урок не відбувся. Тому ми намагалися зробити уроки емоційними, такими, що бентежать, розбурхують. Учні повинні жити темою, а не проходити тему. Цим стверджується особлива роль уроку «Основи здоров’я» в розвитку особистості учня, формуванні життєвих навичок, компетентностей і ставлень.

Посібник серії «УСІ уроки» стане вашою новорічною ялинкою, яку ви прикрасите іграшками на свій лад (ідеями, методами, прийомами, формами роботи). І тоді в кожній хаті (навчальному закладі, класі) буде на свято власна красуня. І подарунки під неї покладе кожен свої: варіантів домашніх завдань, як завжди, маєте кілька.

Якщо наші колеги мають досвід «азартного» навчання основ здоров’я, то ми будемо раді пропозиціям. Будь-які ідеї, думки, поради будуть сприйняті нами зі вдячністю.

Та пам’ятаймо, колеги, головне: бережімо себе! Віддаючи учням, залишайте дещицю і собі! Бо вчитель основ здоров’я не має морального права хворіти, бути песимістом, невпевненою в собі особистістю. Щасти нам усім у житті та в роботі!

О. М. Жадан, авторВідвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити