СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ 3 КЛАС

Урок 21

Тема. Виконавці. Програма «Садівник»


Мета:

1. Познайомити з поняттям « виконавці», програмою «Садівник».

2. Розвивати алгоритмічне мислення, вміння аналізувати і робити висновки.

3. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: програма «Садівник», картки , малюнки.

Тип: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

I.  Організація класу та повторення правил техніки безпеки.

- Як правильно сидіти за компютером?

- На якій відстані від очей повинен повинен знаходитися екран монітора?

- Якими повинні бути руки у працюючого за компютером?

- Чи можна розпочати роботу за компютером без дозволу вчителя?


II.   Перевірка домашнього завдання. Розминка.

1. Степан старший від Руслана на 6 років. А Віктор – на 2 роки. Хто старший – Руслан чи Віктор – і на скільки років? (Старший Віктор від Руслана і на 4 роки)

2. Миколі 8 років, а Тетянці – 10. На скільки років Микола буде молодший від Тетянки, коли їй виповниться 12 років? (на 12 років)


III.   Актуалізація опорних знань.

- Пригадайте, про що йшлося на попередньому  уроці.

- Що таке «команда»?

- Де використовують команди?

- Які бувають речення за метою висловлювання?

- До чого вони спонукають? Наведіть приклади.

- Який є спеціальний інструмент для малювання замкненої ламаної? Висновок.


IV.    Повідомлення теми і завдань уроку. (Запис на дошці теми і завдань уроку).


V.      Вивчення нового матеріалу.

1. «Мозковий штурм». Робота в парах.

(клас об’єднується в 3 групи, яким дається завдання на картках.)

I група.

1. Як ви розумієте слово «виконавець»?

2. Кого стосуються такі команди: лежати, апорт, голос, сидіти. (Собак).

II група.

1. Як ви розумієте слово « виконавець»?

2. Кого стосуються такі команди: шикуйсь! Рівняйсь! Струнко! (Учнів).

III група

1. Скажіть, хто такий «виконавець»?

2. Кого стосуються такі команди: зберегти текст, запустити програму? (Компютера)

2. Перевірка виконаних завдань

Правильно. Ці команди виконують собаки, учні, комп’ютер. Як їх назвати одним словом? (Це виконавці).

3. Робота з підручником.

Про підручник ми забули

Ще його не розгорнули

Швидко книгу відкривати

Будем з нею працювати.

Розгорнули підручники на с. 50. Будемо читати по абзацах вголос.

- Хто може бути виконавцем?

- Які команди виконують собаки, футболісти, солдати, комп’ютер?

- А зараз ми переконаємося чи кожна людина може бути виконавцем.

4. Фізкультхвилинка.

Швидко встали. Вгору підтяглись.

Руки опустили. Подивились вниз.

Посміхнулись весело, носик свій дістали.

Знову підтягнулися, і рівненько стали.

5. Робота з програмою « Садівник»

а) Бесіда.

- Хто з вас саджав дерева?

- Чи бачили ви, як садять дерева?

- Які інструменти необхідно використовувати?

б). Ознайомлення з завданням на с.51.

в). Вправи для очей.

Подивитись вправо, не повертаючи голови, і зафіксувати погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивитись прямо. Спрямувати погляд угору на кілька секунд. Потім додолу, розслабивши мязи очей, насамкінець – прямо перед собою. Повторити вправу 4 – 5 разів.

6. Практична робота. (Одні учні працюють за компютерами, а інші виконують завдання)

ü  Робота в парах.

Завдання: скласти алгоритм малювання дерева кольоровими олівцями.

·       Взяти альбомний аркуш

·       Покласти на парту

·       Взяти коричневий олівець

·       Намалювати стовбур

·       Покласти олівець

·       Взяти зелений олівець

·       Намалювати крону дерева

·       Покласти олівець

(1 учень розповідає, що буде робити, інший малює)

7. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць» (це завдання за вибором)

Відповідь: 66 років.


VI.    Узагальнення вивченого матеріалу.

- Хто може бути виконавцем?

- Яке б завдання хотіли виконати вдома?

- А чи потрібні нам такі алгоритми?


VII. Домашнє завдання.

1. Завдання: розставити між цифрами знаки «+», «–» так, щоб результат дорівнював 9. 1  2  3  4  5  6  7  8  9 = 9


VIIIПідсумок.

Чим ми займалися на уроці?

Чого навчилися?

- Що вас найбільше зацікавило?

- Де можна використати набуті знання?                                           

 

Завдання: визначити, яку команду виконує кожен виконавець.


Додаток


 






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити