СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ 3 КЛАС
Урок 23
Тема. Команди виконавцю. Програма «Навантажувач»
Мета:
1. Продовжити знайомство з поняттями «команди», «виконавці».
2. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення.
3. Формувати вміння аналізувати і робити висновки.
Обладнання. Програма «Навантажувач».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
У кабінеті інформатики учень увімкнув комп’ютер і почав діставати зі свого портфеля обід , який потім з’їв.
- Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то як?
- На уроці неуважний учень заснув і ліг на клавіатуру. Потім він прокинувся, згадав про роботу. Чи порушив він правила техніки безпеки?
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Розминка.
Відгадайте загадки:
· В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б, з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (Гриб.)
· Навесні я вас радую,
Влітку прохолоджую,
Восени годую,
А взимку зігріваю. (Дерево.)
· Хто повільно так повзе –
На собі свій дім везе. (Равлик.)
ІІІ. Актуалізація знань
Відомі нам поняття «команди» і «виконавець». Що вони означають?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
ü Вступна бесіда.
Одного разу зібралось троє чоловіків. Один був письменником, другий – композитором, третій – художником. Їм дали команду зобразити котика. Кожен з них робив це по – своєму.
Що у них вийшло?
Як виконав цю команду письменник? Композитор? Художник?
Чим користувався кожен з них? (Словами, звуками, фарбами.)
А як би це зробив артист? Покажіть.
А лікар? Які команди може виконати лікар?
Чи всі команди може виконати виконавець?
V. Ознайомлення з новим матеріалом.
Сьогодні ми про це дізнаємось. Тема нашого уроку «Команди виконавцю.»
1) Робота з підручником, ст. 52 – 53.
- Розгорніть підручник на ст. 52, самостійно знайдіть відповідь на питання:
«Чи всі команди може виконати виконавець?»
Перевірка правильності відповідей учнів.
2) Складання алгоритму.
3) Фізкультхвилинка.
Трава низенька – низенька.
(Роблять присідання)
Дерева високі – високі.
(Піднімають руки вгору)
Вітер деревце гойдає – колише.
(Обертаються)
То вліво, то вправо нахиляє.
(Нахили вліво, вправо)
То вгору, то назад.
(Потягуються вгору, назад)
То вниз нагинає .
(Нахиляються вперед)
Птахи летять – відлітають,
(Махають руками)
І учні навколо школи оббігають.
Ми можемо зараз це зробити? Чому?
VІ. Повторення правил роботи за комп’ютером.
VІІ. Робота з програмою «Навантажувач».
Пояснити виконання завдання за підручником, ст. 52 – 53.
VІІІ. Релаксація.
Закрити очі (рахувати до трьох), відкрити їх і подивитися далеко – далеко (рахувати до п’яти). Повторити 5 разів.
ІX. Узагальнення вивченого матеріалу.
- Діти, уявіть виконавця та придумайте команди, які він не зможе виконати.
X. Домашнє завдання.
Ст. 52 – 53, виконати завдання з розділу «Для розумників і розумниць».
XІ. Підсумок уроку.
- Чи цікаво було працювати на уроці?
- Що найбільше сподобалося робити?
- Де ми можемо використати набуті знання?