СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ 3 КЛАС
Урок 5
Тема. У світі інформації. Сприйняття і використання інформації. Програма «Магазин»
Мета.
1. Формувати вміння сприймати і використовувати інформацію.
2. 3акріплення навичок роботи з комп'ютером.
З. Розвиток логічного мислення, просторової уяви, уваги.
4. Повторення правил поведінки при роботі з комп'ютером.
5. Виховувати культуру поведінки у кабінеті інформатики.
Обладнання: комп'ютер, картки з завданням.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Повторення правил поведінки в комп'ютерному класі.
II. Повторення вивченого матеріалу.
- За допомогою яких пристроїв ми добуваємо інформацію?
Гра «Продовж речення».
- Через вуха людина сприймає інформацію... (слухову – радіо, телефон...)
- Через очі людина сприймає інформацію... (зорову – телебачення, комп'ютер...)
IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми підемо в гості до Ведмедика. Ми розповімо Ведмедику, як ми можемо отримувати інформацію. Що таке інформація і як її можна використовувати.
Інформація – це новини повідомлення, відомості про оточуючий світ, про явища, що відбуваються в ньому.
Отже, ми навчимося отримувати і використовувати інформацію. Для цього ми спочатку розглянемо таблицю.
I варіант
Складання таблиці з дітьми і обговорення її.
II варіант
Обговорення готової таблиці.
ІНФОРМАЦІЯ
↓
СПРИЙМАННЯ
↓
ОБРОБЛЕННЯ
↓
ПЕРЕДАВАННЯ
↓
ЗБЕРІГАННЯ
↓
ВИКОРИСТАННЯ
Отже, ми думаємо, що Ведмедик зрозумів, що таке інформація.
V. Фізкультхвилинка.
Стали дружно, усміхнулись,
За промінчики взялись.
Потягнулись, повернулись.
Відпустили, і за парти
Тихо сіли.
VI. Актуалізація опорних знань.
Нам треба розповісти Ведмедику як ми можемо використовувати інформацію. Для цього ми пограємо в гру «Магазин». Робота з комп'ютером.
1. Ознайомити з правилами гри.
- Чи ходили ви по магазинах? Бачили, що товари в магазинах розкладені на полицях? От ми теж будемо розкладати товари в певному порядку. Потрібно речі покласти на те саме місце, де вони були спочатку.
VIІ. Релаксація.
«Прогулянка по осінньому парку». (Уявно збираємо жовті листочки. Слухаємо шурхіт.)
VIІІ. Логічна сторінка для розумників і розумниць.
Вправа «Знайди і домалюй фігури, яких не вистачає в порожніх клітинках». (Додаток)
ІХ. Підсумок уроку.
- Що нове ви дізнались на уроці?
- Що найбільше сподобалось?
- Чи були труднощі під час роботи?
- Де використаєте одержані знання?
- Про що хотіли б дізнатися більше?
|
|
|
|
|
|
|
|
|