Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська
Система уроків для 3 класу
Урок 1. У знайомому класі
Мета:
- повторити основні правила поведінки в комп’ютерному класі;
- домогтися свідомого розуміння учнями необхідності знання і виконання правил ТБ;
- розвивати пам’ять і логічне мислення;
- виховувати дисциплінованість, обережність.
Обладнання: комп’ютери, наочність, книжки, зошити, правила техніки безпеки.
Тип уроку: комбінований урок.
План уроку:
I. Організаційна частина.
II. Вступна бесіда.
III. Робота з підручником.
IV. Фізкультхвилинка.
V. Робота із зошитом.
VI. Практична робота на ПК.
VII. Підсумки уроку.
VIII. Домашнє завдання.
Хід уроку:
I. Організаційна частина.
- знайомство з учнями;
- присутні на уроці.
II. Вступна бесіда.
У комп’ютерному класі все знайоме! Як чудово знову опинитися тут в очікуванні цікавих уроків роботи з комп’ютером.
Поруч із Ганнусею сів Олесь. Цей хлопчик приїхав з іншого міста.
У школі, де він навчався раніше, комп’ютерного класу не було. До початку уроку залишалося кілька хвилин. Тому Ганнуся вирішила розповісти Олесеві, як слід йому поводитися у комп’ютерному класі.
- По-перше, не слід приносити на урок зайві речі, їжу, напої, жувальну гумку, - почала Ганнуся.
- По-друге, без дозволу вчителя не можна розпочинати роботу за комп’ютером. Не можна торкатися шнурів, тумблерів, розеток, роз’ємів, а також кнопок і клавіш, з якими тебе не ознайомив учитель.
- По-третє, ...
Продовжити Ганнуся не встигла. Пролунав дзвоник, і розпочався урок. Про що не встигла розказати Ганнуся? Давайте пригадаємо.
Так, у класі слід поводитися тихо, не бавитися і не бігати. Не працювати брудними та вологими руками та не вставляти в комп’ютерні пристрої ніякі предмети. Сидіти слід на відстані не менше 50 см від екрана монітора і спину тримати рівно.
Тепер, коли ми все пригадали, можна розпочинати роботу за комп’ютером. Знайдіть на робочому столі потрібну піктограму. Підведіть до неї вказівник миші, клацніть двічі лівою кнопкою - і нова програма чекає на вас!
ІІІ. Робота з підручником.
1. Подумки складіть картинку з частин. Що на ній зображено? В якому порядку слід розташувати фрагменти?
2. Зберіть намисто. В якій послідовності слід нанизувати намистинки, що розсипалися?
IV. Фізкультхвилинка.
V. Робота із зошитом.
1. Пригадайте правила поведінки у комп’ютерному класі. Позначте правильні відповіді.
- Чому не можна нахилятися до екрана?
□ Можна зачепити носом екран та пошкодити монітор.
□ Якщо відстань від очей до екрана надто мала, очі втомлюються, і можна зіпсувати зір.
- Чому не можна торкатися клавіш клавіатури брудними та вологими руками?
□ Можна стерти зображення літер з клавіш.
□ Бруд та вода може потрапити всередину клавіатури й зіпсувати її.
- Чому не можна торкатися пальцями екрана монітора?
□ На екрані залишаться брудні сліди від пальців.
□ Палець затулить зображення на екрані.
- Чому не можна класти предмети на клавіатуру?
□ Можна не побачити під предметом потрібну клавішу.
□ Предмет, що лежить на клавіатурі, тисне клавіші, а це призводить до виконання комп’ютером непередбачених дій.
2. Напишіть назви усіх пристроїв, що зображені на малюнку.
VI. Практична робота на ПК.
Ви працюватимете із цікавою програмою Цифертон.
На екрані — космічний корабель з ілюмінаторами, які спалахують різними кольорами і передають закодовані повідомлення.
Спробуйте запам’ятати й відтворити послідовність кольорових сигналів. Кожна наступна послідовність буде довшою за попередню.
VII. Підсумки уроку.
- правила ТБ;
Діти, до нас на урок прийшов ведмедик Михайлик, який дуже хоче перевірити, чи знаєте ви правила поведінки в комп’ютерному класі.
Гра «Правильно-неправильно».
(Вчитель називає правила роботи, а учні сигнальними картками показують: червоний - не можна робити в комп’ютерному класі; зелений - потрібно виконувати під час уроків ОКГ).
1. Розпочинай роботу за комп’ютером без дозволу вчителя.
2. Сядь правильно: спина рівна, ноги - на столі, лікті - на підлозі.
3. Сидіти за комп’ютером треба так, щоб відстань від очей до екрана монітора була не менше 10 см.
4. При роботі за комп’ютером руки мають бути чистими і сухими.
5. Не торкайся шнурів, тумблерів, розеток, роз’ємів, а також кнопок і клавіш, з якими тебе не ознайомив учитель.
VІІІ. Домашнє завдання.
Визначте зв’язок між трійками чисел у кожній фігурі та впишіть пропущені числа.