Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська

Система уроків для 3 класу

Урок 15. Процесор

Мета:

- закріпити знання про інформацію;

- повторити правила техніки безпеки при роботі на ПК;

- ознайомити із поняттям “процесор’’;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, ребуси, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку:

I. Організаційна частина.

II. Актуалізація опорних знань.

III. Вивчення нової теми.

IV. Робота з підручником.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота із зошитом.

VІІ. Практична робота на ПК.

VІІІ. Підсумки уроку.

ІХ. Домашнє завдання.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- готовність учнів до уроку;

- присутні на уроці.

II. Актуалізація опорних знань.

- Діти, давайте пригадаємо, як потрібно поводити себе в комп’ютерному класі?

- Як правильно включати та виключати комп’ютер?

III. Вивчення нової теми.

Олесь захворів. Коли він уже почав видужувати, Ганнуся прийшла навідати товариша. Він дуже зрадів і відразу запитав: “що цікавого було на уроці в комп’ютерному класі?”.

На що Ганнуся відповіла:

- Скажи, Олесю, а чи знаєш ти, який пристрій один із найважливіших у комп’ютері?

- Звичайно ж, це миша! - впевнено відповів Олесь.

- Ні. Якщо миші не буде, ти зможеш скористатися клавіатурою - сказала дівчинка.

- Тоді клавіатура! - вигукнув хлопець.

- Знову ні. Клавіатуру може замінити миша.

- Ой, Ганнусю! То скажи вже сама, - розгубився Олесь.

- Ти ж знаєш, Олесю, що роботою комп’ютера керують програми. Так ось, процесор - це пристрій, який ці програми виконує. Тому без процесора комп’ютер працювати не може. Саме в процесорі перетворюється та обробляється інформація, наприклад, виконуються всі арифметичні дії.

- Я зрозумів: процесор не можна нічим замінити, - сказав Олесь.

Процесор - це пристрій, що виконує програми, які керують роботою комп’ютера.

IV. Робота з підручником.

1. Трійка коней проскакала 30 км. Скільки кілометрів проскакав кожний кінь?

2. Коли кожна дитина сіла на окремий стілець, то вільних місць не залишилося, а сума кількості ніг дітей і ніжок стільців дорівнювала 42. скільки було стільців і скільки дітей?

V. Фізкультхвилинка.

VI. Робота із зошитом.

1. Утворіть істинні висловлення, з’єднавши овал з відповідними прямокутниками.

2. З’єднайте кожний прямокутник з відповідними малюнками.

3. Одне яйце можна зварити за 4 хвилини. За який час можна зварити 4 яйця?

4. У літерному кросворді знайшли 13 слів, з якими ви зустрічалися на уроках інформатики. Запишіть їх.

VII. Практична робота на ПК.

Сьогодні ви продовжите тренування на клавіатурному тренажері. Натискаючи на клавіші, користуйтеся всіма десятьма пальцями. Відповідність клавіш і пальців можете подивитися на малюнку:

Дотримуючись правил натискання на клавіші відповідними пальцями, можна вводити текст із високою швидкістю - значно швидше, ніж людина пише на папері.

VIIІ. Підсумки уроку.

- Що таке “процесор”?

ІХ. Домашнє завдання.

Скільки всього кролів і гусей, якщо в них разом 4 голови і 10 ніг?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити