Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська

Система уроків для 3 класу

Урок 20. Розташування текстів

Мета:

- закріпити знання про текст;

- розглянути поняття “запис тексту на диск”;

- закріплювати навички роботи із текстовим редактором Word;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку:

I. Організаційна частина.

II. Актуалізація опорних знань.

III. Вивчення нової теми.

IV. Робота з підручником.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота із зошитом.

VІІ. Практична робота на ПК.

VІІІ. Підсумки уроку.

ІХ. Домашнє завдання.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- готовність учнів до уроку;

- присутні на уроці.

II. Актуалізація опорних знань.

- Діти, давайте пригадаємо, хто такий “редактор”?

- Що таке “редагування”?

- Який ви знаєте текстовий редактор?

- З чого складається текст?

- Що таке “форматування абзаца”?

- Як завантажити текстовий редактор?

- З яким текстовим редактором ви уже знайомі?

- Як працювати у текстовому редакторі “Word”?

- Як вирівняти текст по правому краю?

- Як вирівняти текст по лівому краю?

- Як вирівняти текст по центрі?

- Як вирівняти текст по ширині?

- Як зробити текст жирним, курсивом, підкресленим?

III. Розминка.

1. Знайдіть двох однакових качок.

2. Результат обчислень на кожній бджілці відповідає номеру вулика. З’єднай їх між собою.

3. У кожного предмета, крім одного є смислова пара. Знайдіть його.

IV. Вивчення нової теми.

Прозові та віршовані твори по-різному розташовуються на сторінці. Пригадайте, як у підручнику з читання розміщуються такі тексти.

Прочитайте тексти. Для прозового придумайте зачин, а для віршованого - закінчення.

V. Робота з підручником.

1. Знайдіть зайве слово.

1. Куртка, черевики, сорочка, м’яч, капелюх.

2. Клен, тополя, опеньки, сосна, ялина.

3. Пилка, молоток, цвях, виделка, рубанок.

4. Морозиво, масло, хліб, ковбаса, сир.

2. Придумайте істинне та хибне висловлення зі словом море.

VI. Фізкультхвилинка.

Ми писали і читали.

Малювали, рахували.

Стати рівно, витягувати руки вперед, у сторони, угору.

От втомились так втомились,

Аж голівки похилились.

Нахиляти, голови вправо та вліво.

Ми свої втомили ніжки.

Адже не лежали в ліжку.

Підстрибувати на двох ногах.

Наші ручки зажурились –

Це від того, що втомились.

Трясти руками

Треба трошки відпочити,

Щоби знов науки вчити.

Потягнутись усім тілом і сісти на місця.

VII. Робота із зошитом.

1. Вкажіть послідовність дій для створення заголовка тексту.

О Установити курсор на початок нового абзацу.

О Відформатувати абзац заголовка по центру.

О Ввести текст заголовка.

О Установити курсор на початок тексту.

О Створити новий абзац, натиснувши клавішу Enter.

2. Який серед зображених пристроїв введення інформації є зайвим? Позначте його.

3. Накресліть малюнок, закодований за допомогою стрілок.

VIII. Практична робота на ПК: програма «Microsoft Office Word».

Ви сьогодні будете набирати вірш та зберігати його. Для цього вам потрібно натиснути кнопку Файл, розташовану на верхній панелі інструментів. Відкриється вікно із заголовком Зберегти як. У рядку Ім’я файлу наберіть ім’я, під яким цей текст буде записано на диск. Після цього натисніть кнопку Зберегти.

Завдання:

1. Відкрити текстовий редактор «Microsoft Office Word» (На робочому столі піктограма).

2. Набрати віршик. У кінці кожного рядка натиснути клавішу Enter.

Тихесенький вечір

На землю спадає,

І сонце сідає

В темнесенький гай.

3. Відформатувати набраний віршик так:

Шрифр - Monotype Corsiva

Розмір шрифта 22.

1 стрічка - жирним.

2 стрічка - курсивом.

3 стрічка - підкресленим.

4 стрічка - жирним, курсивом, підкресленим.

4. Зберегти файл під назвою свого прізвища. (Файл → Сохранить как → ввести ім’я файлу (своє прізвище) → вибрати місце збереження (робочий стіл → папка Класи → свій клас)).

IX. Підсумки уроку:

- Як відкрити текстовий редактор?

- Як зберегти текст?

- Пригадайте основні прийоми форматування тексту.

X. Домашнє завдання:

Вкажіть цифрами у кружечках послідовність дій для збереження тексту.

О Вибрати пункт меню Зберегти як....

О Вибрати меню Файл.

О Ввести ім’я файла.

О Натиснути кнопку Зберегти.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити