Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська

Система уроків для 3 класу

Урок 28. Урок-гра

Мета:

- повторити поняття “виконавець ”;

- повторити правила роботи із виконавцями “Садівник”, “Кенгуру”;

- закріплювати навички роботи із виконавцем “Навантажувач”;

- повторити поняття «алгоритм»;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку:

I. Організаційна частина.

II. Актуалізація опорних знань.

III. Вивчення нової теми.

IV. Робота з підручником.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота із зошитом.

VІІ. Практична робота на ПК.

VІІІ. Підсумки уроку.

ІХ. Домашнє завдання.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- готовність учнів до уроку;

- присутні на уроці.

II. Актуалізація опорних знань.

- Діти, давайте пригадаємо, хто такий виконавець?

- Хто може бути виконавцем?

- Що таке алгоритм?

- Як має бути написаний алгоритм?

- Наведіть приклад алгоритму.

III. Вивчення нової теми.

Грати завжди цікаво. Ганнуся і Олесь придумали виконавця Човняра, який має перевезти на лівий берег річки ящик з продуктами для геологів. Вони склали такий алгоритм:

Олесь зробив човник з паперу і виконав команди, які давала Ганнуся. І ми спробуємо зробити собі човники.

Пограємо й ми парами. Один даватиме команди, а другий виконуватиме їх. Але спочатку придумайте ім’я для свого виконавця і команди, які він зможе виконувати. Складіть для нього алгоритм.

IV. Робота з підручником.

1. Розташуйте у правильній послідовності команди алгоритму (зверніть увагу на правильність команд та викиньте зайві команди).

2

Налити води.

Заливаю окропом.

1

Взяти чайник.

Запалюю вогонь.

6

Залити окропом.

3

Поставити на плиту.

7

Насипати цукру.

5

Насипати в чашку чаю.

8

Пити чай.

4

Запалити вогонь.

2. Замініть квадратики на цифри.

V. Фізкультхвилинка.

VI. Робота із зошитом.

(Одна дитина біля дошки, інші - на листках)

1. Виконайте алгоритм, записаний у вигляді послідовності стрілок, і прочитайте слово, закодоване у квадраті.

а)

б) Закодуйте будь-яке слово у такий самий спосіб

2. а) Коли сума двох чисел дорівнює їх різниці?

б) Сума яких двох чисел дорівнює їх добутку?

3. Які дві фігури можуть утворитися при перетині прямокутника прямою лінією? Розгляньте усі випадки.

Трикутник та п’ятикутник

VII. Практична робота на ПК.

На попередніх уроках виконавець Навантажувач одразу виконував подану йому команду.

Тепер треба скласти алгоритм для цього виконавця, щоб він правильно завантажив три вантажі. Пам’ятайте, що вага вантажу на кормі корабля має дорівнювати вазі вантажу на носі.

Коли алгоритм буде складений, натисніть кнопку “Виконати алгоритм”. Якщо алгоритм був складений правильно, корабель успішно вирушить у плавання.

VIII. Підсумки уроку:

- Що таке “команда”?

- Хто виконує команди?

- Назвіть виконавців та команди, які вони виконують.

IX. Домашнє завдання:

Доповніть множину пристроїв виведення.

Принтер, навушники____________________________

_______________________________________________

Слова для довідки: клавіатура, монітор, системний блок, сканер, колонки.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити