Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська

Система уроків для 3 класу

Урок 3. Операційна система

Мета:

- закріпити знання про підготовку комп’ютера до роботи;

- розглянути поняття операційної системи;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, ребуси, кросворд, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку:

I. Організаційна частина.

II. Перевірка домашнього завдання.

III. Вивчення нової теми.

IV. Робота з підручником.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота із зошитом.

VІІ. Практична робота з програмою Калькулятор.

VІІІ. Підсумки уроку.

ІХ. Домашнє завдання.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- готовність учнів до уроку;

- присутні на уроці.

II. Перевірка домашнього завдання.

- Правильне включення та вимкнення комп’ютера.

III. Вивчення нової теми.

Ви вже не раз чули слова «операційна система. А сьогодні дізнаєтеся, що вони означають.

Операційною системою називають набір спеціальних програм, які керують усією роботою комп’ютера, зокрема роботою клавіатури, миші, монітора, модема, принтера, сканера та інших пристроїв.

Операційна система відповідає за читання інформації з диска, запис її на диск, виведення інформації на принтер, тобто друк тощо.

А головне - операційна система контролює виконання всіх інших програм.

Загадка

Комп’ютер буде незамінним

Помічником у кожній справі,

Коли зуміє об’єднати

В собі можливості цікаві,

Коли збере в одну родину

Помічників різноманітних.

Скажи, що може згуртувати

Команду пристроїв магнітних?

(Операційна система)

IV. Робота з підручником.

1. Розмісти пристрої так, щоб модем був не між системним блоком і монітором, не між сканером і монітором та не поруч із системним блоком.

V. Фізкультхвилинка.

Прокидаються квітки,

Розпускають пелюстки.

Вітерець дмухнув легенько,

Пелюстки гойднув легенько.

Сутеніє, і квітки

Закривають пелюстки,

Тихо засинають,

Голівками гойдають.

VI. Робота із зошитом.

1. Утворіть істинні висловлення, з’єднавши овал з відповідними прямокутниками.

2. З’єднайте зображення кнопок калькулятора з назвами відповідних операцій.

3. Запишіть послідовність натискання кнопок калькулятора для обчислення виразу:

VII. Практична робота з програмою Калькулятор.

Програма «Калькулятор» допомагає виконувати складні обчислення. Наприклад, слід обчислити значення виразу (12 ∙ 5 - 24) : 4. Для цього треба послідовно натиснути на калькуляторі такі кнопки:

У виразі (12 ∙ 5 + 24 ∙ 3) : 4 слід обчислити і запам’ятати результат першої дії та додати їх. Здобутий результат розділити на 4. Щоб не тримати в пам’яті результат першої дії, варто скористатися пам’яттю калькулятора.

Послідовність натискання кнопок для обчислення цього виразу така:

Клавіша записує число на екрані калькулятора в пам’ять. А клавіша витягає число з пам’яті на екран калькулятора.- обчислити приклади за допомогою програми «Калькулятор».

- програма «Сходинки до інформатики» → «Цифертон».

VIII. Підсумки уроку.

- Що нового дізналися на уроці?

- Як працювати з програмою «Калькулятор»?

- Яка клавіша записує число на екрані калькулятора в пам’ять.

- Яка клавіша витягає число з пам’яті на екран калькулятора.

ІХ. Домашнє завдання.

Маринка запросила до себе Лесю:

- Ти легко знайдеш нашу квартиру. У коридорі побачиш четверо однакових дверей, які ведуть до квартир Бориса, Василя, Катрусі й нашої. Мої двері знаходяться зліва від дверей Бориса і Катрусі, але вони не крайні.

Знайдіть Маринчині двері.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити