Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська

Система уроків для 3 класу

Урок 32. Вікторина

Мета:

- повторити вивчене протягом ІІ семестру;

- закріпити набуті знання на практиці;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку:

I. Організаційна частина.

II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.

III. Повторення вивченого.

IV. Робота з підручником.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота із зошитом.

VІІ. Практична робота на ПК.

VІІІ. Підсумки уроку.

ІХ. Домашнє завдання.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- готовність учнів до уроку;

- присутні на уроці.

II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.

- Діти, давайте пригадаємо, що таке “ханойська вежа”?

- Що ви знаєте про ханойську вежу?

- Які правила перекладання кілець ви запам’ятали?

- Зачитайте алгоритм для перекладання ханойської вежі з 5 кілець.

III. Повторення вивченого.

Ви уже закінчуєте 3 клас. Попереду веселі канікули, а потім ми зустрінемося уже в 4-му класі.

Багато чого ми вивчили в цьому році. Давай пригадаємо! А допоможе нам у цьому вікторина. Спочатку прочитайте запитання. Якщо ви пам’ятаєте відповідь - відповідайте. А коли забули - шукайте її у зошитах.

1. Які ви знаєте інформаційні процеси?

2. Подайте приклад кодування інформації.

3. Які пристрої можуть зберігати, передавати, обробляти інформацію?

4. Що ми називаємо командою?

5. Хто може бути виконавцем?

6. З яких основних частин складається комп’ютер?

7. Де його можна використовувати?

Тепер спробуйте пригадати найцікавіший урок або те, що вам найбільше сподобалося.

IV. Робота з підручником.

1. Відгадайте шараду.

Спочатку дві букви від імені Алла.

За ними “гора” перший склад заховала.

Тепер уже перша частина відома.

І друга частина вам також знайома

У “ритмі” відскочила літера “і”.

Швиденько з’єднайте частинки оті!

2. Складіть слово

V. Фізкультхвилинка.

VI. Робота із зошитом.

(Одна дитина біля дошки, інші - на листках)

1. На прикладі зліва дев’ять різних цифр розміщено вздовж сторін трикутника так, що їх сума вздовж кожної сторони дорівнює 20. розташуйте цифри на числовому трикутнику справа так, щоб їх сума вздовж кожної сторони дорівнювала 17.

2. Впишіть цифри 2, 3, 4 так, щоб цифра 4 знаходилась одночасно в чотирьох кругах, цифра 3 - у трьох кругах, 2 - на перетині двох кругів. Зафарбуйте частини кругів.

2 - блакитним,

3 - зеленим,

4 - жовтим.

VII. Практична робота на ПК.

Який цікавий і незвичайний світ тварин!

На уроках природознавства ви дізналися про зовнішній вигляд тварин, про те, де вони живуть, чим живляться.

Спробуйте дати відповіді на запитання про тварин, яких ти побачиш на екрані. Для цього оберіть правильну відповідь із кількох варіантів.

VIII. Підсумки уроку:

- Що з уроку запам’яталося?

- З якою програмою працювали? (правила роботи)

ІХ. Домашнє завдання:

Розкодуйте арифметичні приклади, в яких цифри закодовані буквами (однакові букви позначають однакові цифри).



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити