Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська

Система уроків для 3 класу

Урок 6. Від сприйняття до використання

Мета: 

- закріпити знання про інформацію;

- розглянути поняття «органи чуттів»;

- розвивати навички роботи з мишею;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, додаткові завдання, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку:

I. Організаційна частина.

II. Перевірка домашнього завдання.

III. Вивчення нової теми.

IV. Робота з підручником.

V. Робота із зошитом.

VI. Фізкультхвилинка.

VІІ. Практична робота на ПК. Правила роботи з програмою «Сходинки до інформатики» (Тетравекс).

VІІI. Підсумки уроку.

IX. Домашнє завдання.

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- готовність учнів до уроку;

- присутні на уроці.

II. Перевірка домашнього завдання.

- Що таке «інформація»?

- Наведіть приклади інформації.

- Що таке «інформатика»?

III. Вивчення нової теми.

Ви вже знаєте, що людина сприймає інформацію про навколишній світ за допомогою п’яти органів чуттів.

Орган зору - очі. Очима людина бачить світ, який її оточує.

За допомогою органа слуху - вух - можна чути й розрізняти звуки.

Орган нюху - ніс - сприймає різні запахи, а орган смаку - язик - розрізняє і гірке, й солодке, й кисле, й солоне. Орган дотику - шкіра - передає інформацію про все, до чого доторкнулася людина - і гарячої батареї, і холодної бурульки.

А що може людина робити з інформацією? Ілюстрації підкажуть вам відповіді на це запитання.

Отже, людина може здобувати інформацію, зберігати її, обробляти та передавати.

IV. Робота з підручником.

1. Потренуйте пам’ять. Прочитайте пари слів. Заплющте очі. Повторіть, що прочитали. Потім розплющте очі. Перевірте себе за підручником. Повторіть те саме з парами чисел.

2. Знайдіть закінчення кожного прислів’я.

V. Робота із зошитом.

1. Як називаються органи людини, за допомогою яких вона сприймає інформацію про навколишній світ?


2. Заповніть таблицю за зразком.

Орган зору

Очі

Бачити навколишній світ, розрізняти кольори.


Вуха







Розрізняти гірке й солодке, кисле й солоне.


Ніс





Орган дотику

Шкіра





3. Які дії можна робити з інформацією? Запишіть назви цих дій.

4. Знайдіть кінець прислів’я.

5. Розгадайте ребуси.

VI. Фізкультхвилинка.

VII. Практична робота на ПК. Правила роботи з програмою «Сходинки до інформатики" (Магазин).

Сьогодні на вас чекає робота із тестуючою програмою на оцінку та нова програма «Магазин».

1. Пригадати правила роботи за комп’ютером.

2. Правила роботи з тестуючою програмою:

- Завантаження:

- Відповідати на питання обираючи правильну відповідь.

- Отримані результати повідомити вчителю.

3. Хто виконає завдання самостійної роботи, працює із програмою «Магазин».

Перед вами вітрина з предметами. Ви маєте кілька секунд, щоб запам’ятати їх розташування. Після цього предмети будуть розкидані. Ваше завдання - повернути їх на свої місця.

В кожній наступній серії завдань кількість предметів збільшується.

VIII. Підсумки уроку:

- Де можна зберігати інформацію?

- Де зустрічається інформація?

- Способи збереження інформації.

IX. Домашнє завдання:

Відгадайте загадки.

- Завжди у роті, а не проковтнеш. __________________________

- Віконця то зачиняються, то відчиняються. __________________________

- Хто все чує, а нічого не повідає? __________________________

- Сопе, хропе, часом чхає,

Сюди-туди зазирає,

На морозі замерзає,

Бо одежини не має. __________________________






Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити