Система уроків для 3 класу за програмою «Сходинки до інформатики» до підручника Г.В. Ломаковська

Система уроків для 3 класу

Урок 7. Збереження інформації

Мета:

- закріпити знання про інформацію та інформаційні процеси;

- розглянути поняття “збереження інформації”;

- розвивати навички роботи з мишею;

- розвивати пам’ять і логічне мислення;

- виховувати дисциплінованість, обережність.

Обладнання: комп’ютери, наочність, додаткові завдання, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

План уроку:

I. Організаційна частина.

II. Перевірка домашнього завдання.

III. Вивчення нової теми.

IV. Робота з підручником..

V. Робота із зошитом.

VI. Фізкультхвилинка.

VІІ. Практична робота на ПК. Правила роботи з програмою “Сходинки до інформатики” (Пори року).

VІІI. Підсумки уроку:

IX. Домашнє завдання:

Хід уроку:

I. Організаційна частина.

- готовність учнів до уроку;

- присутні на уроці.

II. Перевірка домашнього завдання.

- Що таке «інформація»?

- Наведіть приклади інформації.

- Що таке «інформатика»?

III. Вивчення нової теми.

З давніх-давен люди спостерігали за явищами природи. Колись вони ще не могли зрозуміти та пояснити причини того, що відбувається, але запам’ятовували і накопичували інформацію, щоб потім користуватися нею та передавати наступним поколінням.

Стародавні люди зберігали інформацію у вигляді наскельних малюнків.

Пізніше люди зберігали інформацію на глиняних дощечках, папірусах, бересті.

- Наведіть приклади сучасних засобів збереження інформації.

IV. Робота з підручником.

1. Розгадайте кросворд:

1. Влітку вранці-рано на траві, на листі,

На пелюсточках чиста, як сльоза...

2. Влітку яскраво світить,

Промені кидає, землю зігріває.

3. Взимку падає пухнастий.

4. Розлютився місяць лютий,

Що весна ось-ось прийде,

Кинув на землю круглі льодинки -

5. Восени йдуть ...

6. Під час дощу може гриміти ...

2. Хлопці грали у футбол. Раптом м’яч влучив у вікно тітоньки Марії. На землю впали уламки скла. Коли тітонька Марія почала допитуватися, хто ж це зробив, то з’ясувалося, що з трьох хлопців тільки один сказав правду, а двоє інших сказали неправду.

Хто розбив вікно?

V. Робота із зошитом.

1. Позначте предмети, які можна використовувати для збереження інформації. Поясніть свій вибір.

2. Вінні-Пух, П’ятачок і Тигра отримали подарунки від ослика Іа: повітряну кульку, горшик з-під меду та мотузку. Коли Ру запитав їх, хто який подарунок отримав, Тигра відповів загадково:

- Мотузку отримав не П’ятачок, а кульку - не Вінні. Я отримав не горщик, а Пух - не мотузку.

Чи здогадається Ру, який подарунок отримав кожен? Допоможіть йому.

3. Розгляньте малюнки пристроїв введення й виведення інформації та об’єднайте їх у дві множини. Запишіть назву кожної множини.______________________________________________

VI. Фізкультхвилинка.

VII. Практична робота на ПК. Правила роботи з програмою Сходинки до інформатики (Пори року).

Сьогодні на вас чекає незвичайний кросворд «Пори року». Розгадуючи його, ти пригадаєш різні явища природи, які спостерігав у житті й вивчав на уроках природознавства.

Відповіді на запитання ви можете давати у будь-якому порядку, обравши знак запитання і ввівши відповіді у кросворд.

VIII. Підсумки уроку:

- Де можна зберігати інформацію?

- Де зустрічається інформація?

- Способи збереження інформації.

IX. Домашнє завдання:

Переклади два сірники так, щоб із двох трикутників утворилося три.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити