Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ПЕРЕДМОВА

Пропонований посібник призначений для вчителів, які викладають інформатику в 3 класі за програмою курсу «Сходинки до інформатики» відповідно до підручника Ломаковська Г. В., Проценко Г. О., Ривкінд Й. Я., Рівкінд Ф. М. Сходинки до інформатики. — К.: Вид. дім «Освіта», 2013.

Основна мета посібника — надати допомогу вчителеві в підготовці до проведення уроків. У наведених конспектах подається навчальна, розвивальна та виховна цілі, тип уроку. Передбачено місце для запису програмного забезпечення, залежно від наявного програмного забезпечення в комп’ютерному кабінеті та передбаченого підручником. Бажаною умовою є наявність у школі швидкісного каналу підключення до інтернету.

Змістова частина конспектів уроків має заголовок «Хід уроку». Тут відображено: етапи уроку; зміст навчального матеріалу, що виноситься на урок; систему типових завдань, необхідних для досягнення дидактичної мети.

Розробляючи плани-конспекти уроків, автор дбав про те, щоб систематично перевірявся рівень засвоєння учнями матеріалу, вивченого на попередніх уроках. Для цього в конспектах пропоновано різноманітні форми організації учнів на етапі актуалізації опорних знань.

Значна увага приділена етапу мотивації навчальної діяльності учнів.

Кожен урок проводиться з використанням комп’ютера. Тому вчителеві слід заздалегідь створити на дисках комп’ютерів папки, у яких учні зберігатимуть власні роботи. Слід враховувати, що для учнів 3 класів час безперервної роботи з екраном комп’ютера, визначений Державними санітарними правилами і нормами, складає 15 хвилин. Тому обсяг практичного завдання учитель добирає самостійно, виходячи з можливостей свого класу.

Проведення організаційного етапу, перевірку домашнього завдання та підбиття підсумків уроку вчитель планує залежно від особливостей класу, методів роботи, власного досвіду.

Автор сподівається, що вчителі не формально використовуватимуть матеріали посібника, а візьмуть їх за основу і творчо доповнять пропоновані поурочні конспекти, враховуючи особливості кожного класу та власні методи роботи.Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити