Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ФАЙЛИ І ПАПКИ. ВІКНА ТА ОПЕРАЦІЇ НАД ВІКНАМИ

Урок 8. ФАЙЛИ І ПАПКИ

Цілі:

навчальна: сформулювати поняття дисків, папок, вкладених папок; пригадати поняття файла; сформувати вміння переглядати вміст папок;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення:

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Розглянь картинки і поясни, що ці пристрої комп’ютера роблять з інформацією. Впиши відповідні букви у квадратиках під пристроями.

А. Приймає. Б. Обробляє. В. Зберігає. Г. Передає.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель заздалегідь готує три картонні папки з написами «Електроні пристрої», «Іграшки», «Канцелярські товари» і картинки з предметами, наприклад, плюшевий ведмедик, ручка, комп’ютер, іграшкова машинка, іграшкова лялька, олівець, мобільний телефон, гумка для стирання, лінійка, комп’ютерна миша, іграшкова миша та ін. Учитель показує картинку, а учні повинні визначити, до якої папки треба її покласти.

— Отже, сьогодні ми дізнаємось, що таке папки в комп’ютері, для чого вони потрібні і як з ними працювати. Тема нашого уроку — «Файли і папки».

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Поняття папки.

2. Ім’я та вміст папки.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Раз, два — піднімається гора,

Три, чотири — це крутії гірські схили,

П’ять, шість — це орли дивний танець завели,

Сім, вісім — це смерічки похилилися до річки,

Дев’ять, десять — це вода з водоспаду витіка.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота за підручником: с. 40, запитання і завдання 1-4.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткове завдання

— Встановіть відповідність між значками комп’ютера та їх назвами.

— Чи є тут значки папок? файлів? програм? Назвіть їх.

4. Завдання для розвитку логічного мислення

Сума цифр двоцифрового числа дорівнює 14. Після того як цифри в числі поміняли місцями, дістали число, що на 36 менше від вихідного. Знайди ці числа.

Відповідь. 95 та 59.

5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Працюємо за комп’ютером, с. 40 підручника.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Подивились вправо, вліво,

Вгору, вниз, собі на ніс!

Знову вправо, знову вліво

І покліпали очима!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що ви вивчили на уроці?

2. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3. Що сподобалось на уроці? Що було важко на уроці?

4. Поясніть призначення кнопок та значків:

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити