Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ФАЙЛИ І ПАПКИ. ВІКНА ТА ОПЕРАЦІЇ НАД ВІКНАМИ

Урок 10. ВІКНА

Цілі:

навчальна: пригадати поняття програми, Робочого столу, вікна; ознайомити з основними об'єктами вікна; формувати вміння роботи з вікнами;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: Калькулятор, WordPad, Paint.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Розгадайте кросворд.

Відповідь. 1. Автомобіль. 2. Вертоліт. 3. Літак. 4. Комбайн. 5. Поїзд.

Ключове слово — ВІКНО.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Фронтальне опитування

— Чи знайомі ви з поняттям вікна?

— Що таке вікно?

— Поясніть призначення кнопок:

— Чи всі вікна однакові?

— Які елементи в них однакові, тобто присутні на кожному вікні?

— Якими елементами вікна відрізняються? Наведіть приклади.

— Сьогодні ми навчимося виконувати різні дії з вікнами: переміщувати їх по екрану та змінювати їх розміри.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Рядок заголовка вікна.

2. Переміщення вікон.

3. Зміна розміру вікон за шириною та по довжиною.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Дружно в ліс ми всі пішли. Скільки тут грибів знайшли!

В кошики ми їх збирали, доки повними не стали.

Ще й побігали там трішки. Натомили свої ніжки.

Поверталися бадьорі, а про це вже знали в школі.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником:

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

Робота в парах

1. Розгадайте ребуси.

2. З’єднайте слова так, щоб зібрати поняття, які вивчили сьогодні на уроці.

4. Завдання для розвитку логічного мислення

1. Перекладіть один сірник так, щоб вийшла правильна рівність:

Відповідь. 8 - 3 = 5.

2. Відгадай число від 1 до 28, якщо в його запису немає цифр 1, 5, 7, крім того, воно непарне і не ділиться на 3.

Відповідь. Це число 23.

5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Працюємо за комп’ютером, с. 47 підручника.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Подивились вправо, вліво,

Знову вправо, знову вліво

Вгору, вниз, собі на ніс!

І покліпали очима!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель пропонує учням закінчити висловлювання.

— Я знаю такі комп’ютерні програми...

— Я дізнався, що таке вікно. Це.

— Я навчився.

— Тепер я легко зможу.

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити