Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ПОШУК ДАНИХ В ІНТЕРНЕТІ

Урок 11. КОМП'ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ

Цілі:

навчальна: сформулювати поняття комп'ютерної мережі та її видів; закріпити знання про можливості комп'ютерів;

розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник, презентація з теми.

Програмне забезпечення: електронна карта України.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Розгадайте кросворд.

Відповідь. 1. Помідор. 2. Редис. 3. Огірок. 4. Петрушка. 5. Жолуді. 6. Капуста.

Ключове слово — МЕРЕЖА.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Проблемне запитання

— Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб передати повідомлення з одного комп’ютера на інший?

— Розгадавши кросворд, ви дізнались, як називається таке з’єднання комп’ютера, за якого можна передавати повідомлення з одного комп’ютера на інший. Отже, тема нашого уроку — «Комп’ютерні мережі».

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Комп’ютерна мережа — що це таке?

2. Види мереж.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Встали, діти, тільки — раз. Фізкультпауза у нас.

Віє вітер: «Шу-шу-шу, я берези колишу.

Хмари розганяю в небі, дощ несу вам по потребі.

Як стомлюся, то спинюсь. Я нікого не боюсь».

Сіли й ми за парти, діти, будем далі тему вчити.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 52, запитання і завдання 1, 2, 4.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткове завдання

Виберіть зі списку елементи комп’ютерного вікна.

• Кнопка Закрити.

• Повзунок.

• Кнопка Пуск.

• Рядок заголовка.

• Робоче поле.

• Робочий стіл.

• Рядок меню.

• Лінійка прокручування.

4. Завдання для розвитку логічного мислення

1) Світланка припинила читати книжку на 53-й сторінці, а почала читати на сторінці, яка має номер, записаний такими самими цифрами. Скільки сторінок прочитала Світланка?

Відповідь. 53 - 35 = 18.

2) У квартирах 1, 2 і 3 живуть біле, чорне та руде кошенята. У квартирі 1 — не чорне. Біле — не в 1-ій и не в 2-ій. Хто де живе?

5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Працюємо за комп’ютером, с. 52 підручника.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Поглянемо вправо, поглянемо вліво,

І вгору, й додолу, і навкруги,

Від праці очі нехай відпочинуть,

Зарядку для них я зроблю разів три!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Гра «Яблунька»

На дошці прикріплено картинку у вигляді яблуньки. Учитель роздає дітям яблучка червоного та зеленого кольорів. Яблучка треба прикріпити до яблуньки: червоне — мені дуже сподобався урок, я отримав багато цікавої інформації; зелене — урок був нецікавим, я не дізнався нічого нового.

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити