Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ПОШУК ДАНИХ В ІНТЕРНЕТІ

Урок 15. ПОШУК В ІНТЕРНЕТІ

Цілі:

навчальна: ознайомити з правилами пошуку інформації в мережі Інтернет; формувати вміння шукати необхідну інформацію; повторити правила збереження знайденої в Інтернеті інформації;

розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник, презентація з теми.

Програмне забезпечення: браузер.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

З’єднайте малюнки з однієї казки лінією.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Фронтальне опитування

— Чи пам’ятаєте ви авторів цих казок?

— Якщо ні, то де ми можемо відшукати цю інформацію? (Серед книг на домашній полиці, у бібліотеці, в Інтернеті.)

Конкурс «Плутанка»

— Хто швидше збере слова і прочитає вислів?

— Прокоментуйте цей вислів. Як ви вважаєте, про що піде розмова на нашому сьогоднішньому уроці?

— Про інформацію, а також про те, де її можна знайти за допомогою комп’ютера.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Пошукові системи.

2. Ключові слова або фрази.

3. Алгоритм пошуку в мережі Інтернет.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Дід Данило встав раненько, нарубав дровець швиденько,

Грубку ними розтопив, грядочки в саду полив.

Дав корівоньці сінця. Та ця пісня без кінця.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 71, запитання і завдання 3, 4.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткове завдання

Встановіть відповідність між командою та дією.

Команда

Дія

Перемістити вікно

Клацнути кнопку Закрити

Згорнути вікно

• Підвести вказівник миші до будь-якої границі або кута вікна, щоб вказівник набув форми двонапрямленої стрілки;

• змінити ширину чи висоту вікна, розтягуючи його за напрямком стрілки за натиснутої лівої кнопки миші

Завершити роботу з програмою

Клацнути по кнопці Згорнути

Змінити розмір вікна за допомогою миші

Клацнути кнопку вікна на Панелі задач

Відновити згорнуте вікно

• Підвести вказівник миші до рядка заголовка вікна;

• натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, рухати мишу

4. Завдання для розвитку логічного мислення

У селі Простоквашино на лавці перед будинком сидять дядя Федір, кіт Матроскін, пес Шарик та листоноша Печкін. Якщо Шарик, що сидить крайнім зліва, сяде між Матроскіним та Федором, то Федір виявиться крайнім зліва. Хто де сидить?

Відповідь. Шарик, дядя Федір, Матроскін, Печкін.

5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Працюємо за комп’ютером, с. 70 підручника.

Додаткові завдання

1) Ознайомитись з дитячими пошуковими системами: http://www.kidzsearch.com/ або http://search.kidoos.org/ua/

2) Здійснити пошук українських народних казок.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Роботу нашу знов кидаймо,

Подалі погляд направляймо.

Роздивившись те, що далі,

Знов поглянем на деталі.

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

— З яким оглядачем ми сьогодні працювали?

— Для чого використовують пошукові системи?

— Де можна використати знання, здобуті на уроці?

— З яким настроєм ви закінчуєте наш урок?

— У кого настрій покращився/погіршився? Чому?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити