Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

РОБОТА З ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ

Урок 17. ЗНАЙОМТЕСЯ - ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Цілі:

навчальна: сформулювати поняття презентації та її основних елементів; ознайомити з інтерфейсом середовища створення презентації; сформулювати поняття основних об'єктів презентації;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: середовище створення комп'ютерних презентацій PowerPoint.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Прочитайте слова, які написані лише на однакових сніжинках.

Відповідь. Презентація, слайд.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Вам знайоме слово «презентувати»? Що воно означає? Як ви розумієте фрази «презентація нової косметики» чи «презентація нового автомобіля»?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Поняття презентації, комп’ютерної презентації, слайда.

2. Середовище створення комп’ютерних презентацій.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Із-за парт ми піднялись, всі добряче потяглись,

Гарно спинки всі прогнули і про втому геть забули.

Пальці всі в замок закрили й стисли їх мерщій щосили.

А тепер присіли — раз! Фізкультпауза у нас.

Піднялись і пострибали, мов сніжинки покружляли.

Сіли рівно — і до праці. Хай не стомлюються пальці.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 80, завдання і запитання 1, 4.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Розфарбуйте кожну фігуру певним кольором так, щоб зверху був трикутник, під ним — круг, під кругом — квадрат, а найнижче лежав п’ятикутник.

2) У магазині у черзі стоять 13 осіб. Микола стоїть сьомим від кінця. Через скільки покупців він зможе купити морозиво? Намалюй схему черги та вкажи місце хлопця.

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

С. 80, працюємо за комп’ютером.

Завдання за підручником: с. 81, запитання і завдання 5, 6.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Раз, два, три! Очі догори!

На чотири, п’ять і шість

Треба міцно їх стулить.

Знову очі догори, рахуємо: раз, два, три!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вивчили на уроці?

2. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3. Що сподобалось на уроці? Що було важко на уроці?

4. Наведіть приклади, для чого можна створити презентацію (що в ній можна розповісти)?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити