Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

РОБОТА З ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ

Урок 18. СТВОРЮЄМО КОМП'ЮТЕРНУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

Цілі:

навчальна: формувати вміння створювати презентацію, запускати її на перегляд; ознайомити з видами презентації — презентація та демонстрування; закріпити поняття основних об'єктів презентації;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: середовище створення комп'ютерних презентацій PowerPoint.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Самостійна робота

Розфарбуй маленькі кружочки жовтим, а більші — червоним кольором. З отриманих літер склади слово.

Відповідь. Слайд.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Робота над презентацією інколи забирає багато часу. Треба зберегти файл з презентацією, щоб можна було доопрацювати її пізніше. Як це зробити і як відкрити збережений файл, ми вивчимо сьогодні на уроці.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Поняття редактора презентації.

2. Запуск PowerPoint.

3. Вікно редактора презентації.

4. Способи запуску презентації на перегляд.

5. Види презентацій — презентація та демонстрування.

6. Збереження презентації.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

З чого день наш починається? Із ранкової зарядки!

Кожен з нас хай посміхається і походить навприсядки.

Хай до сонечка потягнеться, розімне хай свої плечі.

Нехай здоров’я добре тягнеться в щасті й радості до малечі.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота за підручником: с. 85, запитання і завдання 5.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Розгляньте фігури та дайте відповіді на запитання:

• Яка фігура не кругла і чорна?

• Під яким номером не чорний многокутник?

• Яка фігура не кругла та біла?

• Не многокутник і не білий?

• Яка фігура не чорна і не квадрат?

2) Напиши якомога більше слів, у яких зустрічається будь-яка цифра. Наприклад, годинник.

4. Робота за комп'ютером. інструктаж з техніки безпеки

1) С. 85-86, працюємо за комп’ютером.

2) Робота з презентацією-казкою з ламаним змістом (на вибір учителя).

Діти повинні переставити місцями слайди так, щоб вийшла правильна послідовність казки, та зберегти її під новим ім’ям.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Раз, два, три! Очі догори!

На чотири, п’ять і шість

Треба міцно їх стулить.

Знову очі догори, рахуємо: раз, два, три!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вивчили на уроці?

2. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3. Що сподобалось на уроці? Що було важко на уроці?

4. Скільки ти знаєш способів запуску презентації на перегляд? Назви їх.

5. Як зберегти презентацію?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити