Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

РОБОТА З ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ

Урок 20. ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ

Цілі:

навчальна: сформулювати поняття форматування тексту; формувати вміння додавати текстові об'єкти на слайд та форматувати їх; закріпити поняття основних об'єктів презентації;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість народною культурою та предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: середовище створення комп'ютерних презентацій PowerPoint.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Порахуйте, скільки цифр використав художник, коли малював півника. Додайте їх.

Відповідь. Три одиниці, п’ять трійок, одна четвірка, шість шестірок. Сума = 58.

Фронтальне опитування

1. Як називається програма для створення презентацій?

2. Опишіть алгоритм запуску на виконання редактора презентацій PowerPoint.

3. Як відкрити створену презентацію?

4. Опишіть алгоритм додавання нового слайда до презентації.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель показує учням слайд, на якому додано зображення комп’ютера.

— Що може позначати такий слайд? (Очікувані відповіді. Розповідь про будову ПК, де використовуються комп’ютери, про купівлю чи продаж техніки.)

— Чого не вистачає на слайді, щоб ми зрозуміли, про що йдеться у цій презентації? (Відповідь. Не вистачає тексту, напису.)

— Як додати текст на слайд — ми вивчимо сьогодні на уроці.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Способи додавання тексту до презентації.

2. Робота з текстом: форматування та переміщення текстових об’єктів на слайді.

3. Звичайний та декоративний тексти.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Дзінь-дзелень, дзінь-дзелень, працювали цілий день.

А тепер спочинем трішки, розімнемо ручки й ніжки.

Руки вгору, руки вниз, на всі боки повернись.

У долоньки поплескали і руками помахали.

Ніжками затупотіли, потім дружно всі присіли.

Встали хутко, посміхнулись і до праці повернулись.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 95, запитання і завдання 1, с. 96 запитання і завдання 6.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Розв’яжіть задачу. Незважаючи на те, що Баба Яга, як будь-яка жінка, приховує свій вік, стало відомо, що її вік — це найменше трицифрове число, записане різними цифрами. Скільки років Бабі Язі?

Відповідь. 102.

2) У таблицях мають бути записані всі числа від 1 до 20. Знайди і запиши числа, які відсутні в кожній таблиці.

Відповідь. Перша таблиця — 4, 12, 16, 18; друга таблиця — 11, 14, 17, 18.

3) О 10-ій годині ранку лікар Пілюлькін прописав Незнайкові п’ять уколів по одному через кожну годину. О котрій годині буде зроблений останній укол?

Відповідь. О 14-ій годині.

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

1) С. 94-95, працюємо за комп’ютером.

2) Робота з презентацією-твором з програми читання.

Учитель надає учням презентацію з титульним слайдом і зображеннями до твору, до яких треба додати текст відповідно до змісту твору.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Очі треба нам здорові, щоб світ дивиться кольоровий!

Подивились вправо, вліво, вгору, вниз, собі на ніс!

Знову вправо, знову вліво і покліпали очима!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

1. Перегляд та визначення кращих презентацій.

2. Фронтальне опитування

1) Що вивчили на уроці?

2) Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3) Що сподобалось на уроці?

4) Що було важко на уроці?

5) Як додати до слайда текст?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити